آموزش کیف پول

معرفی بهترین کیف پول های دسکتاپ

می‌دانیم که هر ارز دیجیتال در یک آدرس‌ از شبکه‌ بلاک چینِ خودش قرار دارد. این آدرس‌ها اسامی مختلفی دارند و به آن‌ها کیف پول و یا آدرس عمومی (یا کلید عمومی) نیز گفته می‌شود.

اما وقتی که در مورد کیف پول ارز دیجیتال مثل کیف پول نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری صحبت می‌کنیم، دیگر فقط یک آدرس خاص مدنظرمان نیست؛ کیف پول دیجیتال یک نرم‌افزار یا سخت‌افزار خاص برای نگهداری امن ارزهای دیجیتال است که انواع مختلفی مثل دسکتاپ، موبایل، وب و… دارد.

در این مقاله می‌خواهیم در مورد کیف پول های دسکتاپ بیشتر بدانیم و با ویژگی‌های بهترین کیف پول های دسکتاپ آشنا شویم. کیف پول‌هایی که برای معرفی انتخاب شده‌اند، اکسدوس، اتمیک، الکتروم، جکس، گواردا و آرمری هستند. اگر شما هم از کاربرهای کیف پول های دسکتاپ هستید، این مقاله به شما کمک می‌کند کیف پول مناسب خود را راحت‌تر پیدا کنید. با ما همراه باشید.

کیف پول های دسکتاپ

کیف پول های دسکتاپ برای استفاده در کامپیوتر طراحی شده‌اند، البته با افزایش کاربرهای این حوزه، نسخه موبایلی این کیف پول‌ها نیز توسعه پیدا کرده است. کیف پول های دسکتاپ مانند تمام کیف پول‌های نرم‌افزاری رایگان هستند.

کیف پول های دسکتاپ یکی از انواع کیف پول‌های نرم‌افزاری هستند که بر روی یک کامپیوتر یا لپتاپ نصب می‌شوند. البته با پیشرفت حوزه‌ کریپتو و هجوم کاربرهای بیشتر،‌ شرکت‌های سازنده‌ کیف پول‌های دیجیتال، تلاش می‌کنند برنامه‌ سازگار با سیستم عامل‌‌ها و همچنین پلتفرم‌های مختلف مثل موبایل را نیز ارائه دهند. تقریبا نصب و استفاده از تمام کیف پول‌های نرم‌افزاری از جمله کیف پول های دسکتاپ، رایگان است و به راحتی می‌توان آن‌ها را نصب و آزمایش کرد.

از جمله نکاتی که در انتخاب کیف پول دیجیتال باید مد نظر داشته باشیم،‌ متن باز بودن، تعداد ارزهای پشتیبانی‌کننده، متصدی یا غیرمتصدی بودن و قابلیت‌های اضافه مثل صرافی داخلی برای تبادل ارزها و همچنین کارمزد صرافی داخلی آن‌هاست.

همان‌طور که در مقدمه هم اشاره شد، ارزهای دیجیتال فقط می‌توانند بین آدرس‌های بلاک چین خود جابه‌جا شوند. برای اینکه بتوان یک تراکنش روی بلاک چین ارسال کرد، باید آدرس کیف پول مبدأ و مقصد، مبلغ و کارمزد تراکنش و همچنین کلید خصوصی مبدا مشخص شود.

یک نرم‌افزار کیف پول، به عنوان یک رابط کاربری، کلیه‌ این کارها را مدیریت می‌کند؛ پس انتخاب یک کیف پول مناسب، نقش مهمی در حفظ سرمایه‌ کاربرها خواهد داشت. در ادامه با چند مورد از بهترین کیف پول های دسکتاپ آشنا می‌شویم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا