سیگنال فارکس
آموزش بیت کوین

چرا ارز دیجیتال بیت کوین با ارزش است؟

با گذشت سال‌ها از پیدایش بیت کوین و عجیب بودن این ارز دیجیتال در زمان‌های آغازین پیدایش آن، بیت کوین ارزش زیادی پیدا کرد و در طول زمان بر ارزش آن افزوده شد.

طرفداران بیت کوین هر روز بیشتر شدند و به خریدوفروش این ارز دیجیتال پرداختند. در ادامه ارزهای دیجیتال دیگری پیرو بیت کوین به وجود آمدند و صدها اتفاق دیگر نظیر «قراردادهای هوشمند» (Smart Contract) و «اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز» (dApps) نیز رخ داد،‌ اما چه موضوعی بیت کوین را ارزشمند می‌کند؟‌ با ما همراه باشید تا به این سوال پاسخ دهیم.

چرا بیت کوین ارزشمند است؟

ارز دیجیتال «بیت کوین» (Bitcoin) ابزاری کارآمد برای انتقال پول از طریق اینترنت است. این ارز دیجیتال، دارای یک شبکه‌ غیرمتمرکز با مجموعه‌ای از قوانین شفاف است و جایگزین مناسبی برای پول‌های فیات که توسط بانک مرکزی کنترل می‌شود، به شمار می‌رود.

ما در این مقاله به بررسی قیمت‌های ارز دیجیتال در زمانی که در کل جهان به تصویب نهایی رسیده و توسعه یافتند می‌پردازیم. بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال به عنوان گزینه‌های مناسب جایگزینی پول فیات معرفی شده‌اند؛ اما چه عاملی ارزهای دیجیتال را ارزشمند می‌کند؟

  • ارزها ارزشمندند زیرا برای ذخیره‌ ارزش یا به عنوان واحدی برای مبادله مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  • ارزهای موفق دارای شش ویژگی اساسی هستند؛ کمیابی، تقسیم‌پذیری‌، سودمندی‌، قابلیت حمل‌، دوام و تقلبی‌ نبودن.
  • ارزدیجیتال بیت کوین ارزشمند است زیرا ۶ ویژگی بالا را دارد. بااین‌حال هنوز در تمامی بازارها به عنوان یک روش پرداخت به کار نمی‌رود.
  • سودمندی و قابلیت انتقال بیت کوین به دلیل مشکلات موجود در فضای ذخیره‌سازی و مبادله‌ آن به چالش کشیده می‌شود.
  • با‌این‌حال‌، اگر بیت کوین ۱۵ درصد از بازار جهانی ارز را تصاحب کند (با فرض استخراج تمام ۲۱ میلیون بیت کوین). قیمت هر بیت کوین تقریبا ۵۱۴ هزار دلار خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا