اشتباهات کشنده در معامله‌گری
آموزش آلت کوین ها

ارز دیجیتال بایت کوین (BNC) چیست و چگونه کار می‌کند؟

بعد از بیت کوین یکی از نخستین ارزهای دیجیتالی که به عرصه‌ کریپتوکارنسی‌ها معرفی شد، ارز دیجیتال بایت کوین بود. این ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۲ و با هدف انجام تراکنش‌ها به‌صورت ناشناس، بدون قابلیت ردیابی و بدون کارمزد ایجاد شد و با استقبال بسیاری از کاربران مواجه شد.

یکی از دلایل استقبال کاربران از این ارز دیجیتال این بود که بایت کوین یک رمز ارز غیرمتمرکز است که جدا از اینکه متن‌باز است، می‌توانید آن را استخراج هم بکنید. همچنین از این رمزارز جهت انتقال وجوه بدون واسطه و حضور و نظارت شخص ثالث در تراکنش‌ها نیز می‌توان استفاده کرد.

جدا از همه‌ این قابلیت‌ها مدتی است که این ارز دیجیتال به‌وسیله‌ توسعه‌دهندگان خود به‌روز نمی‌شود و دچار افت شدیدی در بازار ارزهای دیجیتال شده است. اگر مبحث بایت کوین برای شما هم تا حدودی ناشناخته است و اطلاعات کاملی در مورد این ارز دیجیتال ندارید، پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را از دست ندهید و تا انتها همراه ما باشید تا باهم پله‌پله تمامی جوانب این ارز دیجیتال را بررسی کنیم.

بایت کوین

«بایت کوین» (Bytecoin) با نماد اختصاری BNC ارز دیجیتالی غیرمتمرکز و «متن باز» (Open source) است. شبکه‌ بایت کوین به کاربرانش اجازه می‌دهد که در سراسر دنیا تراکنش‌های ناشناس، بدون قابلیت ردیابی و بدون کارمزد انجام دهند. از آنجا که این شبکه غیرمتمرکز است، شما نه تنها می‌توانید به عنوان یک کاربر از شبکه استفاده کنید، بلکه می‌توانید توان کامپیوتر خود را برای حفظ و بهبود این شبکه در اختیار آن قرار دهید.

در مورد تاریخچه‌ بایت کوین بد نیست بدانید که این ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۲ ایجاد شد و یکی از نخستین رمز ارزهای توسعه‌داده‌شده به‌حساب می‌آید و هدف از ایجاد آن رفع ایرادات موجود در شبکه‌ بیت کوین بود.

جدا از این، تا همین اواخر، کسی از هویت تیم توسعه‌دهنده این ارز دیجیتال اطلاع نداشت، ولی به تازگی این تیم از پیله‌ خود بیرون آمدند و خود را به کاربران معرفی کردند و همچنین چند کانال و انجمن جهت ارتباط با کاربران نیز راه‌اندازی کردند.

علاوه بر این لازم به ذکر است که بایت کوین سابقه‌ تعامل با ارز دیجیتال محبوب «مونرو» (Monero) را نیز در کارنامه‌ خود دارد؛ درواقع مونرو یکی از «فورک»‌های (Fork) بایت کوین و از جمله کوین‌های امنیتی موردعلاقه‌ کاربران به‌ حساب می‌آید.

حال که با مفهوم کلی بایت کوین آشنا شدید، بد نیست بدانید که این رمز ارز چطور کار می‌کند. در ادامه به این موضوع می‌پردازیم.

اشتباهات کشنده در معامله‌گری
اشتباهات کشنده در معامله‌گری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا