اشتباهات کشنده در معامله‌گری
آموزش آلت کوین ها

ارز دیجیتال تتر چیست؟ راهنمای کامل USDT

یکی از ایرادات ارزهای دیجیتال، که در سال‌های اخیر در جهان و حتی کشور خودمان ایران محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند، نوسان شدید قیمت‌ آن‌هاست. برای مثال ممکن است، قیمت یک ارز دیجیتال در یک لحظه چندین درصد بیشتر شود یا کاهش یابد.

ویژگی خاصی که تتر را از دیگر ارزهای دیجیتال متمایز می‌کند تلاش برای رفع این مشکل است. در ادامه توضیح خواهیم داد که چگونه تتر توانسته با ارائه‌ راهکار هوشمندانه‌ای قیمت خود را همواره ثابت نگه دارد و این مشکل اساسی ارزهای دیجیتال را رفع کند.

در ادامه‌ی مقاله به مزایا و معایب تتر اشاره می‌کنیم و می‌گوییم که شما کاربران ایرانی چگونه می‌توانید به‌راحتی این ارز را تهیه کنید. در آخر هم در مورد استخراج تتر و بهترین کیف پول‌هایی که می‌توانید برای نگه‌داری آن استفاده کنید، صحبت خواهیم کرد. اگر شما هم جزو کسانی هستید که به دنبال یک جایگزین بی‌ضرر برای بیت کوین می‌گردند، پس ادامه‌ی مطلب را از دست ندهید.

تتر

«تتر» یا (Tether) یکی از ارزهای دیجیتال محبوب کنونی است که توانسته بعد از بیت کوین، اتریوم و ریپل در جایگاه چهارم ارزهای دیجیتال قرار بگیرد. این رمز ارز یک تفاوت عمده با دیگر کریپتوکارنسی‌ها دارد. در واقع تتر یک «استیبل کوین» (Stablecoin) است که در منابع فارسی از آن به اسم «ارز دیجیتال باثبات» هم نام برده می‌شود.

سؤالی که به احتمال زیاد در ذهن شما ایجاد شده این است که استیبل کوین یعنی چه؟ به زبان ساده، استیبل کوین‌ها یا ارزهای دیجیتالِ باثبات ارزهایی هستند که پشتوانه‌‌ مالی واقعی دارند. یعنی به ازای هر واحد از یک استیبل کوین، یک واحد از پول دولتی مثل دلار در بانک ذخیره شده و به آن نسبت داده می‌شود.

ارز دیجیتال تتر هم پشتوانه‌ دلاری دارد و برای همین برای نمایش آن از USDT استفاده می‌شود. یعنی هر زمان که یک واحد تتر تولید شود به ازای آن یک دلار باید در بانک ذخیره شود.  البته دلار تنها واحد پول پشتیبان تتر نیست، واحدهای پول «یورو» (EURT)، «یوان چین» (CNHT) و یک «اونس طلا» (XAUT) هم پشتیبان تتر هستند که در بخش‌های بعدی بیشتر در رابطه با مورد آخر صحبت خواهیم کرد.

در حال حاضر مهم‌ترین و محبوب‌ترین ترکیب تتر با واحدهای پولی دولتی دلار است، برای همین در ادامه‌ مقاله هر زمان که اسمی از تتر بردیم منظورمان USDT یا همان تتر با پشتوانه‌ دلار است.

بیایید کمی داستان را جالب‌تر کنیم! واژه‌ تتر در انگلیسی به معنای افسار کردن است. به عبارت دیگر در معنای عمومی به طنابی که از آن برای بستن حیوانات استفاده می‌شود، تتر می‌گویند. در واقع به همین دلیل است که این اسم را روی این کوین باثبات گذاشته‌اند، یعنی این ارتباط ارز دیجیتال تتر و پشتوانه‌ دلاری آن با یکدیگر که انگار با طناب به هم متصل شده‌اند، باعث می‌شود که قیمت آن همواره ثابت بماند.

اما حالا که کمی با تتر آشنا شدیم، بیایید در مورد روش کار آن بحث کنیم.

اشتباهات کشنده در معامله‌گری
اشتباهات کشنده در معامله‌گری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا