🎁 عضویت رایگان در کانال سیگنال فارکس

کلیک کنید
سیگنال فارکس
آموزش استخراج رمزارز

اسیک ماینر چیست؟ معرفی دستگاه استخراج اسیک (ASIC)

در اولین سال‌های ظهور بیت کوین، استخراج این ارز دیجیتال نیاز به سخت‌افزارهای قوی نداشت و هرکس می‌توانست با استفاده از رایانه‌‌ شخصی خود بیت کوین استخراج کند و به سرمایه‌ خود بیفزاید. با‌این‌حال، با گذشت زمان و محبوبیت بی‌نظیر این رمزارز، درجه‌ سختی استخراج آن نیز طبق برنامه‌های زمانی از پیش تعیین‌‌شده، افزایش یافت.

با افزایش درجه‌ سختی بیت کوین، دیگر رایانه‌های معمولی برای استخراج آن مناسب نبودند. استخراج ارز دیجیتال نیازمند قدرت پردازشی سخت‌افزاری است و برق زیادی هم مصرف می‌کند. وقتی درجه‌ سختی بیت کوین افزایش یافت، زمان استخراج این رمزارز نیز طولانی‌تر شد و دیگر پاداش استخراج به حدی نبود که بتواند افراد را به سوددهی برساند.

اما آیا این مشکل بزرگ قابل حل بود یا فعالان این حوزه محکوم به پذیرش عدم سوددهی بودند؟ در ادامه‌ مقاله خواهیم گفت که طرفداران ارزهای دیجیتال چگونه این مسئله مهم را حل کردند.

ماینینگ یا استخراج ارز دیجیتال

قبل از اینکه به موضوع اصلی این مقاله برسیم بد نیست یک یادآوری در مورد مفهوم استخراج ارزهای دیجیتال داشته باشیم. «استخراج» ارز دیجیتال یا ماینینگ (Mining) به حل کردن مسائل رمزنگاری توسط منابع سخت‌افزاری کاربران بلاک چین آن رمزارز به منظور تایید کردن تراکنش‌های دیگر کاربران گفته می‌شود.

برای مثال استخراج بیت کوین را در نظر بگیرید. کسی که می‌خواهد بیت کوین استخراج کند، در واقع قدرت سخت‌افزاری رایانه‌ خود را به کار می‌گیرد تا اولین کسی باشد که پاسخ یک مسئله‌ رمزنگاری را پیدا می‌کند. وقتی این فرد که به او «استخراج‌کننده» یا ماینر (Miner) می‌گویند، موفق به پیدا کردن پاسخ می‌شود، بلاک جدیدی که حاوی تراکنش‌های کاربران است به انتهای بلاک چین متصل می‌شود.

به پاس زمان و قدرت سخت‌افزاری که این فرد در اختیار شبکه‌ بیت کوین گذاشته است، مقداری از این رمز ارز هم به او داده می‌شود. بدین ترتیب هم شبکه به لطف کاربران خود، به حیاتش ادامه می‌دهد و هم ماینرها کسب درآمد می‌کنند، اما این حل کردن مسائل رمزنگاری یعنی چه؟ در بخش بعدی جواب این سوال را خواهید گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا