آموزش استخراج رمزارزآموزش بیت کوین

معرفی بهترین دستگاه های استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۳

استخراج بیت کوین یکی از شاخه‌های پرطرفدار فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال است و هربار که قیمت بیت کوین رشد قابل توجهی می‌کند، توجه خیلی‌ها به آن جلب می‌شود و قیمت دستگا‌ه‌های استخراج یا همان ماینرها هم افزایش می‌یابد. اینکه با استخراج بیت کوین می‌توان سود کرد یا نه، به عوامل زیادی بستگی دارد.

شاید استخراج با یک دستگاه خاص توسط یک نفر در یک منطقه جغرافیایی کاملا منطقی و سودآور باشد و انجام همان کار با همان دستگاه توسط شخصی در یک منطقه یا کشور دیگر، اصلا مقرون به صرفه نباشد؛ چرا که قیمت برق،‌ شرایط آب و هوا، وضعیت قانونی و بسیاری مسائل دیگر وجود دارند که در مناطق مختلف با هم یکسان نیستند.

در این مقاله سعی داریم ابتدا با عوامل موثر در فرآیند استخراج بیت کوین آشنا شویم و همچنین ویژگی‌های مهمی را که برای خرید یک دستگاه استخراج وجود دارند، بررسی کنیم و بهترین دستگاه‌های‌ استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۳ را معرفی کنیم. تا پایان این بحث جذاب ما را همراهی کنید.

ویژگی‌های بهترین دستگاه استخراج چیست؟

برای اینکه بتوانیم تشخیص دهیم ویژگی‌های بهترین دستگاه استخراج چیست، ابتدا باید پارامترهایی را که روی بازده عملیات استخراج تاثیرگذار هستند بشناسیم. بعضی از این پارامترها مربوط به خود دستگاه ماینر هستند مثل قدرت دستگاه، قیمت دستگاه و میزان مصرف برق.

طبیعی است که هرچه قدرت دستگاه بیشتر و قیمت و مصرف برق آن کمتر باشد،‌ به انتخاب ایده‌آل‌تری تبدیل می‌شود. البته موارد دیگری مثل تاریخ تولید، وزن، میزان صدا، اندازه، تعداد فن، نوع اتصالات و ولتاژ کاری دستگاه را هم باید مد نظر قرار داد.

پارامترهای دیگری که روی بازده استخراج تاثیر دارند، تعرفه برق، میزان سختی شبکه و قیمت بیت کوین است که با تغییر هر کدام، میزان سود و ضرر تغییر خواهد کرد. تعرفه برق در هر کشور (و در خیلی از کشورها حتی در هر شهر) نرخ متفاوتی دارد.

میزان سختی شبکه با افزایش تعداد ماینرها و افزایش قیمت بیت کوین بالاتر می‌رود و قیمت بیت کوین هم که همه می‌دانیم چه نوسانات شدیدی دارد. پس اگر تصمیم به خرید دستگاه استخراج بیت کوین دارید، مجموعه این عوامل را باید در محاسبات خود در نظر بگیرید.

دستگاه‌های استخراج توسط شرکت‌های مختلفی ساخته می‌شوند که از معروف‌ترین آن‌ها می‌توان شرکت «بیت‌مین» (Bitmain)، «مایکرو بی‌تی» (MicroBT) و «کنان» (Canaan) را نام برد.

برای درک بهتر ویژگی‌های یک دستگاه استخراج لازم است بدانیم که توان پردازشی یا همان هش ریت (نرخ هش) یک ماینر با واحد «تراهش‌برثانیه» (TH/S) و توان برق مصرفی با واحد «وات» (W) و میزان صدای تولیدی با واحد «دسیبل» (db) نمایش داده می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا