آموزش کیف پول

معرفی بهترین کیف پول های دیجیتال اندروید

اگر قصد سرمایه‌گذاری در حوزه کریپتوکارنسی را دارید، خیلی زود خواهید فهمید که برای نگهداری ایمن ارزهای خود نیاز به یک کیف پول دیجیتال دارید. فرقی نمی‌کند که رمزارزهای خود را از کجا خریداری کرده باشید، همواره توصیه می‌شود که آن‌ها را به یک کیف پول دیجیتال مطمئن منتقل کنید.

درست است که خود صرافی‌های ارز دیجیتال کیف پول داخلی داشته و امکان نگهداری رمزارزهای خریداری‌شده در خود آن‌ها هم وجود دارد ولی اگر اتفاقی برای آن صرافی بیفتد تمام دارایی شما هم در معرض خطر قرار خواهد گرفت. وقتی از کیف پول دیجیتال استفاده می‌کنید، در واقع خودتان مالک ارزهای خود هستید و مسئولیت حفاظت از آن‌ها هم برعهده‌ خودتان است.

در ادامه‌ این مقاله ابتدا خواهید فهمید که اصلا کیف پول دیجیتال چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم، سپس مهم‌ترین ویژگی‌هایی را که این کیف پول‌ها را نسبت به رقبای خود برتر می‌سازند مرور کرده و در انتها نیز چند مورد از بهترین کیف پول‌های دیجیتال اندروید را معرفی می‌کنیم.

آشنایی با کیف پول دیجیتال

کیف پول‌ دیجیتال به پلتفرمی سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری گفته می‌شود که هر کاربر برای ذخیره‌ ارزهای دیجیتال خود به آن نیاز دارد.

یک «کیف پول دیجیتال» (Digital Wallet) به پلتفرمی گفته می‌شود که دارندگان ارزهای دیجیتال می‌توانند آن‌ها را در این کیف پول ذخیره کنند. این پلتفرم می‌تواند یک سایت اینترنتی، برنامه‌ کامپیوتری، اپلیکیشن موبایل یا سخت‌افزار باشد. به کیف پول‌هایی که در قالب سایت اینترنتی، برنامه‌های کامپیوتری و اپلیکیشن موبایل هستند کیف پول نرم‌افزاری می‌گویند.

همچنین از آنجایی که این کیف پول‌ها به اینترنت متصل می‌شوند به آن‌ها «کیف پول‌های گرم» (Hot Wallets) هم می‌گویند. در طرف دیگر کیف پول‌هایی را داریم که شبیه حافظه‌های فلش بوده و باید آن‌ها را از بیرون خریداری کنید. به این کیف پول‌ها کیف پول‌های سخت‌افزاری می‌گویند و چون نیازی به اتصال به اینترنت ندارند و همه‌ اطلاعات درون خودشان ذخیره می‌شود، به آن‌ها «کیف پول‌های سرد» (Cold Wallets) هم می‌گویند.

همان‌طور که می‌بینید کیف پول‌های دیجیتال انواع مختلفی دارند که هرکدام برای مصرف خاصی مناسب هستند. در این مقاله تمرکز ما روی کیف پول‌های موبایل است که همان‌طور که اشاره کردیم جزو کیف پول‌های نرم‌افزاری و گرم به حساب می‌آید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا