عضویت رایگان در کانال سیگنال فارکس

کلیک کنید
سیگنال فارکس
آموزش سرمایه‌گذاری و تریداستراتژی‌های معاملاتی

چه زمانی برای خرید ارز دیجیتال مناسب است؟

شاید بیشترین سوالی که از فعالان حوزه‌ کریپتو پرسیده می‌شود و کاربرهای زیادی به دنبال جواب آن می‌گردند این باشد که چطور بهترین زمان خرید ارز دیجیتال را تشخیص دهیم؟ چطور می‌توانیم در کف قیمت وارد بازار شویم و در سقف خارج شویم؟ خیلی‌ها برای ورود، بیش از حد منتظر می‌مانند تا قیمت بازار پایین‌تر برود و سود‌های این مدت را از دست می‌دهند؛ در طرف مقابل عده‌ای هم که وارد بازار شده‌ و به سود رسیده‌اند، برای کسب سود بیشتر، نمی‌توانند به موقع خارج شوند و بخش زیادی از سود‌‌های فعلی را از دست می‌دهند. پس روش مناسب برای سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال چیست؟ آیا روشی وجود دارد که به ما بیشترین سود ممکن را بدهد؟

در این مقاله می‌خواهیم در مورد چند نکته‌ مهم که به ما کمک می‌کنند در بهترین زمان خرید ارز دیجیتال وارد بازار شویم، صحبت کنیم. البته فعالیت در بازارهای مالی همیشه با ریسک همراه است و توصیه می‌شود علاوه بر نکات گفته شده در این مقاله، اطلاعات خود را در مورد دیگر فاکتورهای مؤثر در این بازار افزایش دهید.

بهترین زمان خرید ارز دیجیتال

تمام بازارهای مالی به داشتن فراز و نشیب‌های زیاد معروف هستند و وقتی نوبت به بازار «ارزهای دیجیتال» (Cryptocurrencies) می‌رسد، نوسان‌های جنجالی این بازار همیشه تیتر خبرها بوده و شاهد سودها و ضررهای چندصد درصدی سرمایه‌گذارها در این حوزه هستیم. هر چه این حوزه بیشتر توسعه می‌یابد،‌ عده‌ بیشتری با آن آشنا می‌شوند و این سوال ذهنشان را درگیر می‌کند که باید در کریپتوکارنسی‌ها سرمایه‌گذاری کنند یا نه؟ افرادی که می‌خواهند این ریسک را بپذیرند، یک مرحله پیشرفت می‌کنند و تازه می‌رسند به اول ماجرا، یعنی تلاش برای فهمیدن اینکه بهترین زمان خرید ارز دیجیتال چه زمانی است.

بگذارید همین ابتدای کار، یک نکته‌ مهم را یادآور شویم. هیچکس نمی‌تواند مدعی شود که پاسخ دقیق این سوال را می‌داند. تشخیص بهترین زمان خرید ارز دیجیتال یک موضوع فنی و تجربی است؛ یعنی فاکتورهای مختلفی وجود دارند که بدون بررسی آن‌ها هرگز نباید وارد یک بازار شد و معامله کرد. در عین حال دانستن و اجرای این فاکتورها ضمانتی بر موفقیت حتمی نیست و همیشه احتمال وقوع حوادث مختلف و سقوط بازار وجود دارد. پس همیشه باید از یک طرف، نسبت به ریسک‌های این بازار آگاه باشیم و از طرف دیگر مدام با آموزش و مطالعه بتوانیم به مرور سرمایه‌ خود را افزایش دهیم.

توجه داشته باشید که این مطلب بیشتر مناسب افرادی است که تصمیم به سرمایه‌گذاری میان‌مدت و بلندمدت در ارزهای دیجیتال دارند و می‌خواهند به درک بالاتری از بهترین زمان خرید ارز دیجیتال برسند. افرادی که «تریدر» هستند یعنی شغل آن‌ها خرید و فروش ارزهای دیجیتال است، باید آموزش‌های بسیار بیشتر و حرفه‌تری را ببینند. آن‌ها روزانه چندین ساعت جلوی مانیتورها می‌نشینند و ممکن است در یک ساعت چندین معامله انجام دهند. برای آشنایی بیشتر با فعالیت تریدرها می‌توانید مقاله‌ «انواع ترید ارزهای دیجیتال» را مطالعه کنید.

یکی از نکات اولیه در خرید ارزهای دیجیتال این است که ماهیت پرنوسان این نوع دارایی‌ها را بپذیریم. همه دوست دارند وقتی قیمت در کف است بخرند و در سقف بفروشند، اما چه تعداد موفق به انجام این کار می‌شوند؟ پایین بودن درصد افراد موفق نسبت به ناموفق‌ها نشان می‌دهد که آن‌ها یا استراتژی خرید و فروش نداشته‌اند، یا در تشخیص وضعیت و روند بازار اشتباه کرده‌اند، بهترین زمان خرید در کف را نمی‌دانند و یا در کل، بدون دانش لازم وارد این حوزه شده‌اند. پس بهتر است در رابطه با این موارد کمی بیشتر صحبت کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا