🎁 عضویت رایگان در کانال سیگنال فارکس

کلیک کنید
سیگنال فارکس
آموزش سرمایه‌گذاری و ترید

انواع سفارش در ترید ارز دیجیتال که باید با آن‌ها آشنا باشید

همه‌ ما به عنوان کاربرهای یکی از جدیدترین بازارهای مالی یعنی بازار ارزهای دیجیتال، باید با امکانات صرافی‌ها،‌ از جمله دفتر سفارش و انواع سفارش در آن‌ها آشنا باشیم. سفارش‌های مختلف نتایج کاملا متفاوتی را رقم می‌زنند و درک تفاوت‌های آن‌ها اهمیت زیادی دارد.

حالت‌های مختلفی برای انواع سفارش‌ها در صرافی وجود دارد که در این مقاله می‌خواهیم سفارش بازار، سفارش محدود و سفارش استاپ را معرفی و بررسی کنیم. البته هر کدام از این سفارش‌ها زیرمجموعه‌هایی هم دارند که تا حد ممکن سعی می‌کنیم در مورد آن‌ها نیز صحبت کنیم.

شما چه تصمیم به خرید داشته باشید و چه بخواهید چیزی را بفروشید، نیاز دارید که ابتدا اولویت خود را مشخص کنید. انجام لحظه‌ای سفارش با قیمت حدودی برایتان مهم‌تر است یا اینکه ترجیح می‌دهید معامله در قیمت مشخص‌شده‌ خودتان انجام شود و حاضرید هر چقدر نیاز باشد منتظر بمانید؟

می‌خواهید سفارش شما همان لحظه در دفتر سفارش ثبت شود یا اینکه بعد از رسیدن به محدوده‌ مد نظرتان، این اتفاق بیفتد؟ برای یافتن پاسخ این سوال‌ها، با ما در معرفی انواع سفارش‌ها همراه باشید.

انواع سفارش‌ها

به طور کلی انواع سفارش‌ها در بازارهای مالی به سه دسته‌ اصلی تقسیم می‌شوند که به «سفارش بازار» (Market Order)، «سفارش محدود» (Limit Order) و «سفارش استاپ» (Stop Order) معروف هستند. هر کدام از این سفارش‌ها کاربرد خاصی دارد و در موقعیت مشخصی استفاده می‌شود.

هیچ کدام از آن‌ها بهتر یا بدتر از دیگری نیستند بلکه هر کدام در شرایط مختلف می‌توانند بهترین نتیجه را برای معامله‌گر رقم بزنند. البته انواع سفارش‌ها فقط به این سه نوع محدود نمی‌شوند و موارد دیگری نیز وجود دارند که با ترکیب این حالت‌ها به وجود می‌آیند و در انتهای این مطلب آن‌ها را نیز بررسی می‌کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا