آموزش صرافی

مقایسه صرافی متمرکز و غیرمتمرکز

یکی از ملزومات سرمایه‌گذاری در دنیای ارزهای دیجیتال انتخاب صرافی متناسب با نیاز کاربر است. بسیاری از تحلیل‌گران ادعا می‌کنند که اگر افراد در همان ابتدا تجربه‌ خوبی از صرافی‌ انتخابی خود داشته باشند، فعالیت در حوزه‌ ارزهای دیجیتال را در آینده هم ادامه خواهند داد.

بنابراین با توجه به این نکته در می‌یابیم که انتخاب صرافی متناسب تا چه حد حائز اهمیت است. در این مقاله شما را با صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز آشنا می‌کنیم و ویژگی‌های هر یک از آن‌ها را به‌صورت مجزا مورد نقدوبررسی قرار می‌دهیم. با ما همراه باشید.

صرافی ارز دیجیتال چیست؟

«صرافی ارز دیجیتال» (Cryptocurrency exchange)،‌ خرید و فروش ارزهای دیجیتال به قیمت روز بازار را برای شما امکان‌پذیر کرده‌ است. به بیان ساده‌تر شما با استفاده از خدمات صرافی‌ها و به ازای پرداخت یک مبلغ مشخص ارز دیجیتال مورد نظر خود را خریداری می‌کنید.

البته ناگفته نماند که صرافی،‌ خدمات مربوط به تبدیل ارزهای دیجیتال مختلف را به یکدیگر هم تحت پوشش قرار می‌دهد، برای مثال می‌توانید بیت کوین موجود در حساب کاربری خود را بفروشید و به ازای آن اتریوم دریافت کنید.

با این حساب می‌توان گفت که هر فرد برای فعالیت در این حوزه باید یک صرافی را برگزیند. در این مقاله شما را با کاربردها و ویژگی‌های منحصربه‌فرد صرافی‌های متمرکز و غیر متمرکز آشنا می‌کنیم تا در نهایت بتوانید با آگاهی بیشتری گزینه‌ مناسب مورد نظر خود را انتخاب کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا