آموزش استخراج رمزارزآموزش بیت کوین

آموزش استخراج ارز دیجیتال بیت کوین کش

بیت کوین کش یک ارز دیجیتال است که شبکه‌ای مبتنی بر بلاک چین دارد و درواقع یکی از شاخه‌ها یا به‌اصطلاح فورک‌های (Fork) بیت کوین به‌ حساب می‌آید. علت پدید آمدن بیت کوین کش اختلافاتی است که میان تیم توسعه‌دهنده‌ بیت کوین در سال ۲۰۱۷ به وجود آمد. ازاین‌رو این ۲ ارز دیجیتال اساسا سخت‌افزارهای استخراج یکسانی دارند و حتی برخی ماینرهایی که بیت کوین استخراج می‌کنند، گاهی به علت سودآوری بیشتر، به استخراج بیت کوین کش روی می‌آورند.

در این مطلب قصد داریم تا به آموزش استخراج بیت کوین کش بپردازیم. اما بد نیست تا در ابتدا کمی به مفهوم کلی این ارز دیجیتال بپردازیم.

بیت کوین کش چیست؟

بیت کوین کش یک رمز ارز است که بر بستر شبکه‌ بلاک چین ایجاد شده و در حقیقت «هارد فورک» (Hard Fork) بیت کوین به‌ حساب می‌آید و علت به وجود آمدن آن نیز اختلافاتی است که در سال ۲۰۱۷ در میان بنیان‌گذاران بیت کوین شکل گرفت.

یکی از عللی که ماینرها، بیت کوین کش را جهت استخراج انتخاب می‌کنند، این است که اعتقاد دارند فرایند استخراج این ارز دیجیتال بسیار سودآور است. به‌صورت‌کلی ارزهای دیجیتال بیت کوین و بیت کوین کش از الگوریتم‌های استخراج یکسانی به نام  SHA-256 برخوردار هستند. ازاین‌رو می‌توان این‌طور نتیجه گرفت که برای استخراج هر ۲ رمز ارز می‌توان از دستگاه‌های یکسانی استفاده کرد.

دستگاه‌های ماینر یا ASICهایی که از الگوریتم SHA-256 پشتیبانی کنند، می‌توانند به‌راحتی عملیات استخراج بیت کوین کش را انجام دهند. از طرفی همان‌طور که می‌دانید محبوبیت ارز دیجیتال بیت کوین در حال حاضر بالاست و به همین جهت افراد زیادی هستند که اقدام به استخراج بیت کوین می‌کنند و همین امر باعث شده تا شبکه‌ این ارز دیجیتال شلوغ باشد و عملیات استخراج رمز ارز کمی دشوار شود.

اما روال شبکه بیت کوین کش برعکس است. درواقع مثل بیت کوین، شبکه بیت کوین کش نیز دارای تراکم بالایی است، ولی سختی شبکه آن به‌اندازه بیت کوین نیست. در حقیقت بیت کوین کش طرفداران زیادی ندارد و به همین دلیل می‌توان استخراج آن را کمی آسان‌تر از بیت کوین انجام داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا