آموزش بیت کوینآموزش سرمایه‌گذاری و ترید

چگونه بیت کوین بفروشم؟ آموزش فروش بیت کوین

قطعا این سوال برای تمام افرادی که بیت کوین استخراج کرده‌اند یا آن را خریده‌اند پیش می‌آید که چگونه می‌توان آن را فروخت. ازاین‌رو در این مطلب قصد داریم تا به‌صورت کلی به بررسی تمامی روش‌هایی که این افراد می‌توانند اقدام به فروش بیت کوین خود کنند بپردازیم.

این موارد شامل فروش بیت کوین به دلار، فروش بیت کوین به تومان یا تبدیل این رمز ارز به ارزهای دیجیتال دیگر می‌شود، پس با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید تا به‌طور کامل به این پرسش پاسخ دهیم.

تبدیل بیت کوین به تومان

به‌طور‌کلی برای فروش بیت کوین و دریافت ریال یا تومان دو راه در پیش رو دارید، یا می‌توانید اشخاصی را در اینترنت پیدا کنید که حاضر باشند از شما بیت کوین بخرند و پول را در ازای دریافت بیت کوین به حساب شما واریز کنند یا باید از طریق صرافی‌های داخلی اقدام به خریدوفروش کنید.

باید دقت کنید که در روش اول این احتمال وجود دارد که کلاهبرداری روی دهد و شخص پس از دریافت بیت کوین، به حساب شما پولی واریز نکند. از آنجایی هم که تراکنش‌های بیت کوین برگشت‌ناپذیر هستند، راهی برای بازپس‌گیری دارایی دیجیتال خود یا حتی پیگیری قانونی برای شما وجود ندارد و سرمایه‌تان از بین خواهد رفت.

حتی این امکان نیز وجود دارد که شخص یک کلاهبردار فیشینگ باشد و بخواهد اطلاعات حساب شما را به دست بیاورد یا حتی ممکن است آن شخص قصد پول‌شویی داشته باشد تا بتواند پول‌های خود را به بیت کوین تبدیل کند و به این ترتیب پای شما نیز به این جریان باز خواهد شد.

حال به راه دوم برمی‌گردیم که استفاده از صرافی‌های داخلی است. این روش به نسبت امن‌تر از راه اول است ولی پیشنهاد ما به شما این است که پس از پیدا کردن صرافی ارز دیجیتال باید اطمینان حاصل کنید که این صرافی معتبر است و سابقه‌ خوبی در بین کاربران خود دارد. با یک سرچ ساده می‌توانید از این موضوع اطمینان حاصل کنید. علاوه بر این، از انجام معامله و فروش بیت کوین خود به اشخاص یا وب‌سایت‌ها و گروه‌های تلگرامی که شناختی از آن‌ها ندارید، خودداری کنید.

پس از انتخاب صرافی، شما می‌توانید بیت کوین خود را به صرافی بفروشید یا از بستری که صرافی برای شما فراهم کرده استفاده کنید و با افرادی دیگر معامله انجام دهید. بنابراین نیاز است که فرایند احراز هویت را در داخل صرافی انجام دهید زیرا این فرایند به طرفین معامله اطمینان می‌دهد که هر دو طرف مورد تایید تیم پشتیبانی و توسعه‌دهنده‌ صرافی هستند و به‌این‌ترتیب می‌توانید با خیال راحت اقدام به معامله بر روی این بسترهای معاملاتی کنید.

بنابراین بین دو روش بالا، استفاده از صرافی بهترین راه فروش بیت کوین است. شما می‌توانید پس از جست‌وجو در گوگل، صرافی‌های معتبری را پیدا کنید که در قیمت، کارمزد، تیم پشتیبانی و… با یکدیگر تفاوت دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا