آموزش آلت کوین ها

ارز دیجیتال دیجی بایت (DigiByte) چیست؟ آشنایی با دیجی بایت

دیجی بایت یکی دیگر از ارزهای دیجیتال است که پس از پیدایش بیت کوین با سودای تبدیل شدن به یکی از برترین‌های بازار کریپتوکارنسی ایجاد شده است. دیجی بایت ارز دیجیتال مبتنی بر بلاک چین است که ماهیت غیرمتمرکز دارد.

این ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۴ خلق شده و با هدف‌هایی که برای دنیای ارزهای دیجیتال داشت، در بین کاربران بسیار محبوب گشت. در این مقاله تمامی اطلاعات مربوط به ارز دیجیتال دیجی بایت را مطالعه خواهید کرد.

دیجی بایت چیست؟

ارز دیجیتال دیجی بایت رمزارزی غیرمتمرکز و مبتنی بر فناوری بلاک چین است که برای رقابت با ارزهای دیجیتال اصلی مانند ایکس‌آرپی و لایت کوین طراحی شده است.

«دیجی بایت» (DigiByte) ارز دیجیتالی غیرمتمرکز است که بر روی فناوری بلاک چین فعالیت دارد و سرعت انجام تراکنش‌های بالا و امنیت زیاد آن یکی از برترین ویژگی‌هایش محسوب می‌شود. در ایجاد این ارز دیجیتال اولویت‌هایی همانند امنیت سایبری و مقیاس‌پذیری (مقیاس‌پذیری عاملی تأثیرگذار بر سرعت انجام تراکنش‌ها در شبکه است) توسط خالقان این ارز رعایت شده است. خالقان دیجی بایت امکان ایجاد دارایی‌های دیجیتال،‌ راه‌اندازی برنامه‌ها و استفاده از هویت‌های دیجیتالی را به کاربران می‌دهد.

پروتکل دیجی بایت به گونه‌ای طراحی شده است که از چند الگوریتم استخراج پشتیبانی کرده و سیاست عرضه‌ ۲۱ میلیارد کوین را در پیش‌گرفته است. یکی دیگر از ویژگی‌های ارز دیجیتال دیجی بایت، پرداخت این ارز دیجیتال به عنوان کارمزد به نودهایی است که در عملکرد بهتر شبکه‌ دیجی بایت کمک می‌کنند.

با توجه به اظهارات تیم فنی دیجی بایت تعداد واحدهای بالای این ارز دیجیتال راحتی استفاده در زندگی روزمره را برای کاربران فراهم خواهد کرد. بلاک چین دیجی بایت را می‌توان بلاک چین بیت کوین، دانست زیرا تیم توسعه‌دهنده‌ این ارز دیجیتال برای توسعه‌ دیجی بایت از ساختار فنی و کد بیت کوین استفاده کرده و دیجی بایت را گسترش دادند. با به‌روزرسانی‌هایی که در زمان و به صورت اندک اندک صورت گرفت، تشابهات دیجی بایت و بیت کوین کاهش پیدا کرد.

با توجه به این موضوع که بلاک چین بیت کوین و دیجی بایت یکسان بوده طبیعتا شباهت‌های زیادی بین این دو ارز دیجیتال وجود داشته است. اولین تشابه این دو را می‌توان در ساختار انجام تراکنش‌های آن دو دانست،‌ در هر دو ارز دیجیتال از مدل خروجی UTXO که به معنای «خروجی خرج نشده» است استفاده شده. دیجی بایت نیز مانند همتای خود از فرایند استخراج الگوریتم «اثبات کار» (Proof of Work) استفاده می‌کند.

همان‌طور گه گفته شد دیجی بایت و بیت کوین هر دو از دو شیوه‌ (Unspent Transaction Output) استفاه می‌کنند و روشی یکسان را برای پیگیری معامله‌های بلاک چین انتخاب کرده‌اند. با این وجود دیجی بایت بیش از ۹ میلیون بلاک دارد که ۶۰۰ هزار کمتر از بیت کوین است. قابل ذکر است که دیجی بایت ۴۰ برابر سریع‌تر از بیت کوین است و طولانی‌ترین UTXO موجود را دارد.

«جرد تیت» (Jared Tate) خالق ارز دیجیتال دیجی بایت است که فعالیت خود را برای خلق این ارز دیجیتال از سال ۲۰۱۳ شروع کرد. پس از تلاش‌های زیاد این شخص، دیجی بایت در ژانویه ۲۰۱۴ رسما معرفی شد و فعالیت خود را آغاز کرد. سال ۲۰۱۷ سگویت در دیجی بایت فعال شده و این ارز دیجیتال را به اولین آلت کوین بزرگ تبدیل کرده است. در ماه می ۲۰۱۹، دیجی‌سگویت راه‌اندازی و در فوریه ۲۰۲۰ بنیاد دیجی بایت شروع به کار کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا