🎁 عضویت رایگان در کانال سیگنال فارکس

کلیک کنید
سیگنال فارکس
آموزش کیف پول

معرفی برترین کیف پول‌های چین لینک

چین لینک یک شبکه‌ غیرمتمرکز اوراکل است که داده‌های دنیای واقعی را به قراردادهای هوشمند بلاک چین ارائه می‌دهد. قراردادهای هوشمند توافق‌نامه‌هایی از پیش تعیین شده برروی بستر بلاک چین هستند که با ارزیابی اطلاعات آن‌ها را اجرا می‌کنند. توکن‌های لینک، توکن‌های دارایی دیجیتال هستند که برای پرداخت خدمات درون شبکه استفاده می‌شوند. پس از بررسی این ارزدیجیتال به معرفی بهترین کیف‌ پول‌های چین لینک خواهیم پردخت.

قبل از اینکه شروع به معرفی بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال چین لینک نماییم، بهتر است گریزی به این موضوع بزنیم که ارز دیجیتال چین لینک چیست.

ارز دیجیتال چین لینک چیست؟

چین لینک برای متصل کردن خدمات پرداختی و دسترسی افراد به پایگاه‌داده در دنیای واقعی و فضای بلاک چین، کاربردهای فروانی را به کاربران ارائه می‌دهد.

چین لینک یک شبکه غیرمتمرکز در بستر بلاک چین اتریوم است که اطلاعات را از خارج از بلاک چین برای «قرارداد‌های هوشمند» (Smart contracts) فراهم می‌کند، به این نوع از شبکه‌ها «اوراکل» (Oracle) می‌گویند.‌

اگر اطلاعات شما از قرارداد هوشمند اندک است گریزی به این موضوع که قرارداد هوشمند چیست خواهیم زد؛ قراردادهای هوشمند توافق‌نامه‌هایی هستند که به‌صورت مجازی روی بلاک چین اجرا می‌شوند تا واسطه‌ای میان دوطرف قرادادها وجود نداشته و شخص سوم را وارد معامله نکنند.

قرادادهای هوشمند در بلاک چین همانند قراردادهای معمولی هستند با این تفاوت که قراردادهای هوشمند را برنامه‌نویس‌ها در بستر بلاک چین تعریف می‌کنند. برای مثال، قراردادهای هوشمند برای تکثیر اوراق قرضه یا توافق‌نامه‌های بیمه احتمالا نیاز به API دارند که از قیمت‌های بازار یا داده‌های اینترنتی گزارش می‌دهند. پس از اجرای قرارداد هوشمند این قراردادهای به هیچ صورتی قابل توقف نیستند.

اوراکل‌ها پل‌هایی هستند که بین بلاک چین و قرارداد‌های هوشمند و اطلاعات خارج از آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنند. درواقع اوراکل فناوری‌ای است که داده‌های خارج از بلاک چین را جمع‌آوری می‌کند و به قرارداد هوشمند می‌فرستد؛ به این صورت قراردادهای هوشمند می‌توانند بر روی بلاک چین اجرا شوند و امنیت آن‌ها را تامین می‌کند.

هر اوراکلی که در بستر چین لینک فعالیت می‌کند، امتیازی بر اساس درستی داده‌هایی که فراهم می‌کند می‌گیرد، بنابراین سعی بر این است که این اوراکل‌ها بهترین و درست‌ترین داده‌ها را تامین کنند. در نهایت آن‌ها بر اساس ارز دیجیتال چین لینک یا LINK جایزه دریافت می‌کنند. این توکن، یک توکن ERC-20 در بستر اتریوم است.

کاربردهای ارزدیجیتال چین لینک در سیستم‌های پرداختی،‌ پرداخت بانکی،‌ ایجاد شبکه‌های پرداختی، ایجاد صرافی‌های غیرمتمرکز و بسیاری از موارد دیگر است. درواقع به صورت کلی ارز دیجیتال چین لینک، همانند بیت کوین و اتریوم، انقلابی کاربردی را در حوزه‌ ارزهای دیجیتال به وجود آورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا