آموزش دیفایآموزش کیف پول

کیف پول دیفای (Defi) چیست؟ بهترین کیف پول‌ های دیفای

بخش مهمی از پروژه‌های کریپتویی روی امور مالی غیرمتمرکز یا همان دیفای (DeFi) متمرکز شده‌اند و انواع خدمات مالی مثل وام‌دهی، خرید و فروش دارایی‌های دیجیتال، تبادل رمزارزها و غیره را به کاربرها ارائه می‌دهند.

همان‌طور که می‌دانید،‌ برای فعالیت در این حوزه به ناچار باید با کیف پول‌های دیجیتال کار کنیم که انواع مختلفی دارند. برای ارتباط با یک شبکه در حوزه‌ دیفای نیاز به یک کیف پول دیفای داریم تا بتوانیم به وسیله‌ آن تراکنش‌ها را ارسال و دریافت کنیم.

در این مقاله می‌خواهیم در مورد کیف پول دیفای، ویژگی‌ها و امنیت آن بیشتر صحبت نماییم تا تفاوت‌های این نوع کیف پول با دیگر کیف پول‌ها را بهتر درک کنیم. در پایان نیز چند مورد از بهترین کیف پول‌های دیفای را معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

دیفای و کیف پول های دیفای

بیش از ۳۰۰ پروژه در حوزه‌ی دیفای فعالیت می‌کنند و حجم سرمایه‌های این حوزه حدود ۸۵ میلیارد دلار است. کیف پول‌های دیفای از نوع غیرمتصدی هستند و به کمک فناوری وب ۳ با برنامه‌های غیرمتمرکز حوزه دیفای ارتباط برقرار می‌کنند.

«دیفای» (DeFi) یا امور مالی غیرمتمرکز که موجودیت خود را مدیون بلاک چین اتریوم است، این روزها به بخشی جداناپذیر از دنیای ارزهای دیجیتال تبدیل شده و سرمایه‌های زیادی به‌سمت پروژه‌های دیفای سرازیر شده است. دیفای از مجموعه‌ای از شبکه‌ها و برنامه‌های غیرمتمرکز یا همان Dappها تشکیل شده که اکثراً روی بلاک چین اتریوم ساخته شده‌اند و انواع خدمات مالی را به کاربرها ارائه می‌کنند.

حوزه‌ دیفای به قدری گسترده شده که سایت‌های ارائه‌کننده‌ اطلاعات آماری و قیمت ارزهای دیجیتال مثل کوین‌مارکت‌کپ و کوین‌گکو،‌ یک بخش مجزا را به DeFi‌ اختصاص داده‌اند. اگر سری به این قسمت بزنیم، حدود ۳۰۰ پروژه‌ مشاهده می‌شود که در زمینه دیفای فعال هستند و نام بزرگانی مثل UniSwap ،Chainlink ،Aave و Maker‌ در بالای جدول دیده می‌شود.

ارزش دیفای در حال حاضر حدود ۸۵ میلیارد است و در هفته‌های گذشته (قبل از ریزش اخیر بازار) این مقدار از ۱۰۰ میلیارد دلار نیز عبور کرده بود که نشان‌دهنده‌ اهمیت و علاقه‌ کاربرها و سرمایه‌گذارها به این حوزه است.

برای اینکه بتوانیم با پروژه‌های دیفای ارتباط برقرار کنیم، نیاز به کیف پولی داریم که اولا با بلاک ‌چین اتریوم سازگار باشد و دوما بتواند با Dappها ارتباط برقرار کند. در حقیقت کیف پول دیفای ارتباط بین کاربرهای یک برنامه‌ی غیرمتمرکز را با بلاک چین برقرار می‌کند.

این کیف پول‌ها از فناوری «وب۳» استفاده می‌کنند. این فناوری امکان تبادل اطلاعات از طریق برنامه‌ای مثل مرورگر را روی شبکه‌های غیرمتمرکز مهیا می‌کند. پس کیف پول دیفای نیز از نوع غیرمتمرکز بوده و تمام مزیت‌های کیف پول‌های امن را خواهد داشت. در ادامه مهم‌ترین ویژگی‌های کیف پول دیفای را بررسی می‌کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا