اشتباهات کشنده در معامله‌گری
آموزش بیت کوین

بیت کوین کور (Bitcoin Core) چیست؟ معرفی هسته بیت کوین

اگر شما از کاربران حوزه ارزهای دیجیتال هستید و همیشه از یک کیف پول به‌خصوص برای ذخیره‌ ارزهای دیجیتال خود استفاده می‌کنید، این کار نشان‌دهنده‌ آن است که یکی از طرفداران پروپاقرص امنیت بالا در شبکه‌ بلاک چین هستید و به این موضوع اهمیت می‌دهید.

همان‌طور که می‌توان از اسم بیت کوین کور حدس زد، این نرم‌افزار مختص ارز دیجیتال بیت کوین است. درواقع بیت کوین کور یک ابزار کاربردی برای شماست که به‌وسیله آن می‌توانید بیت کوین خود را ذخیره کرده و بلاک چین و تراکنش‌های شبکه‌ بیت کوین را با آن مشاهده کنید. همچنین بیت کوین کور یکی از کیف پول‌های دیجیتال رسمی بیت کوین بوده و مستقیما با شبکه‌ این ارز رمزنگاری‌شده مرتبط است.

پس از استفاده از بیت کوین کور احتمالا شما هم به آن دسته از کاربران تبدیل می‌شوید که اعتقاد دارند که بیت کوین کور، هسته‌ اصلی شبکه‌ بیت کوین است. این موضوع به این دلیل است که بیشتر فرایندهایی که در شبکه‌ بیت کوین انجام می‌شوند، به‌وسیله‌ (Bitcoin Core) مدیریت خواهند شد.

اگر قصد دارید بیشتر درباره‌ هسته اصلی شبکه بیت کوین اطلاعات داشته باشید، پس پیشنهاد می‌کنم که تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

بیت کوین کور

«بیت کوین کور» (Bitcoin core) یک نرم‌افزار است که کل شبکه‌ بیت کوین را اجرا می‌کند. این نرم‌افزار دارای یک کیف پول دیجیتال است که امکان دریافت، ارسال و ذخیره‌ ارز دیجیتال «بیت کوین» (Bitcoin) را به کاربران می‌دهد. نقش شبکه‌ بیت کوین کور این است که به شما و باقی کاربران کمک کند تا بلاک‌های بلاک چین اصلی را از دیگر بلاک‌ها تشخیص دهید.

این نرم‌افزار در شروع کار خود با نام Bitcoin-Qt به‌ دست «ولادمیر فن در لان» (Wladimir van der Laan) و بر اساس کدنویسی‌هایی که «ساتوشی ناکاماتو» (Satoshi Nakamoto) در فضای نت منتشر کرده بود، نوشته شد. شما به‌عنوان یک کاربر شبکه‌ بیت کوین می‌توانید از بیت کوین کور برای انجام تراکنش‌ها و خدمات پرداختی دیگر بر روی شبکه‌ بیت کوین استفاده کنید.

به‌طور کلی بد نیست بدانید که نرم‌افزار بیت کوین کور یکی از بخش‌های جدایی‌ناپذیر شبکه‌ بیت کوین است و هدف از ساخت آن درک و شناخت بیشتر بلاک‌های معتبری است که تراکنش‌ها بر روی آن انجام می‌شوند. همچنین در کنار این هدف، شما می‌توانید از بیت کوین کور به‌عنوان یک کیف پول ایمن استفاده کنید و بیت کوین‌های خود را بر روی آن ذخیره کنید.

جدا از موارد بالا، شما به‌عنوان یکی از کاربران شبکه‌ بلاک چین بیت کوین، با استفاده از این نرم‌افزار به بلاک چین بیت کوین کمک می‌کنید تا به‌طور کامل غیرمتمرکز بماند و به این شکل این بلاک چین را از بلاک چین‌های انشعاب‌های دیگر بیت کوین مانند انشعاب‌های سخت یا «هارد فورک» (Hardfork)  مثل «بیت کوین کش» (Bitcoin cash) و «بیت کوین گلد» (Bitcoin gold) متمایز می‌کنید.

نکته‌ای که لازم است حتما به آن توجه کنید، این است که «گره‌های کامل» یا «فول‌نود»های (Full nodes) شبکه‌ بیت کوین از این نرم‌افزار استفاده می‌کنند. نودهایی که به‌طور مستقیم به بلاک چین بیت کوین متصل شده و از تمام قوانین بلاک چین پیروی می‌کنند، فول نود نام دارند.

اشتباهات کشنده در معامله‌گری

این در حالی است که هر روز به تعداد هارد فورک‌های بیت کوین اضافه می‌شود و بیشتر این فورک‌ها شبکه‌هایی شبیه به شبکه‌ بیت کوین دارند که در برخی از جزئیات با بیت کوین متفاوت هستند و همین باعث می‌شود که این فورک‌ها بیت کوین نباشند!

حال به ارتباط این فورک‌ها و بیت کوین کور می‌پردازیم. از آنجایی که همه‌ هاردفورک‌های بیت کوین یک پایه و اساس جدانشدنی نسبت به بیت کوین دارند که همان پایه‌ شبکه‌ بیت کوین است، بیت کوین کور به کاربران کمک می‌کند تا بلاک‌های بلاک چین اصلی را از بقیه‌ بلاک‌ چین‌ها جدا کند.

اشتباهات کشنده در معامله‌گری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا