آموزش بلاک چینآموزش بیت کوین

سگویت (SegWit) چیست و چه کاربردی در شبکه بیت کوین دارد؟

افزایش تعداد کاربرها و استفاده از شبکه‌ بیت کوین، توسعه‌دهنده‌ها را مجبور کرد فکری به حال سرعت و کارمزدهای شبکه کنند. سرانجام آپدیت سگویت بیت کوین سال ۲۰۱۷  روی شبکه‌ اصلی اجرا شد.

در سال‌های ابتدایی فعالیت شبکه‌ بیت کوین، به علت کم‌بودن تعداد کاربرها و تراکنش‌ها، قدرت پردازش شبکه زیر فشار زیادی قرار نداشت. به مرور که مردم سراسر دنیا با فناوری بلاک چین و دنیای کریپتوکارنسی بیشتر آشنا شدند و هم‌چنین به خاطر محدود بودن تعداد کل بیت کوین‌ها، هجوم بیشتری به این شبکه آورده شد. با افزایش تعداد صرافی‌ها و کیف پول‌ها، تعداد آدرس‌های فعال و تراکنش‌های روزانه بیشتر و بیشتر شد تا جایی که توسعه‌دهنده‌های بیت کوین مجبور به ارتقای این شبکه شدند. آپدیت سگویت بیت کوین را می‌توان مهم‌ترین ارتقاء این شبکه در نظر گرفت که در سال ۲۰۱۷ روی شبکه‌ اصلی پیاده‌سازی شد.

هدف از این آپدیت تغییر در نحوه‌ ذخیره‌ داده‌های تراکنش‌ها برای صرفه‌جویی در مقدار فضای بلاک‌ها بود. پیاده‌سازی چنین تغییراتی در یک شبکه‌ غیرمتمرکز کار بسیار مهم و دشواری است که خوشبختانه توسعه‌دهنده‌های بیت کوین توانستند آن را با موفقیت روی بزرگ‌ترین بلاک چین غیرمتمرکز دنیا به انجام برسانند. اگر شما هم علاقه دارید بدانید «سگویت» (SegWit) چیست و دقیقا چه عملکری دارد، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا