🎁 عضویت رایگان در کانال سیگنال فارکس

کلیک کنید
سیگنال فارکس
آموزش استخراج رمزارز

مزرعه استخراج (Mining Farm) بیت کوین چیست؟

احتمالا می‌دانید که یکی از راه‌های به ‌دست آوردن ارزهای دیجیتال و کسب سود از این طریق، استخراج آن‌ها است. درواقع استخراج یا ماینینگ رمز ارزها، جزو برترین راه‌های سرمایه‌گذاری بر روی دارایی‌های دیجیتال به‌شمار می‌آید. در فرآیند استخراج بیت کوین، ماینرها با تکمیل هر بلوک، مبلغی را به‌عنوان پاداش دریافت می‌کنند.

در حوزه‌ استخراج بیت کوین و دیگر رمزارزها اصطلاحات مختلفی وجود دارد که یکی از آن‌ها فارم یا مزرعه‌ استخراج است. شاید با شنیدن این اصطلاح دچار تعجب شوید و پیش خود فکر کنید که اساسا یک مزرعه‌ بیت کوین یعنی چه و چطور می‌شود که این ارز دیجیتال را از داخل یک مزرعه استخراج کرد. یا سوال دیگری که برای شما پیش می‌آید این است که این مزارع کجا و چه شکلی هستند.

در این مطلب قصد داریم تا در مورد مفهوم مزرعه یا فارم ماینینگ بیت کوین صحبت کنیم؛ اما در ابتدا بد نیست تا مرور کوتاهی داشته باشیم بر موضوع استخراج بیت کوین. پیشنهاد می‌کنیم که تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

استخراج بیت کوین

«استخراج» یا ماین (Mine) بیت کوین یکی از راه‌های کسب درآمد در عرصه‌ ارزهای دیجیتال است که بسیاری از سرمایه‌گذاران را مشتاق کرده تا به این حوزه وارد شوند و سودهای کلان کسب کنند. به‌صورت خلاصه باید گفت که استخراج بیت کوین فرایندی است که طی آن، تراکنش‌های شبکه‌ بیت کوین تایید و درنتیجه بیت کوین‌های جدید تولید می‌شوند. تایید تراکنش‌های بیت کوین نیز توسط ماینرها انجام می‌شود.

در حقیقت ماینر دستگاهی است که عملیات تایید تراکنش‌ها را انجام می‌دهد، اما دقت کنید شخصی که این دستگاه‌ها را خریداری می‌کند نیز ماینر نامیده می‌شود. ماینرهای بیت کوین به ازای هر بلوکی که استخراج می‌کنند، مقداری بیت کوین دریافت می‌کنند. این عدد در چند ماه قبل ۱۲.۵ بیت کوین بود ولی پس از فرایند «هاوینگ» (Halving) به ۶,۲۵ بیت کوین کاهش پیدا کرد.

انتخاب نام استخراج یا ماینینگ به این علت است که استخراج بیت کوین همچون استخراج طلا از معدن، فرایندی دشوار است. این فرایند دشوار پاداش ارزشمندی دارد و جایزه‌ شبکه به ماینرها، که همان بیت کوین است، نیز دقیقا به‌پاس تلاشی است که برای شبکه انجام می‌دهند. این جایزه درواقع ماینرها را در شبکه‌ بیت کوین نگه‌ می‌دارد و شبکه این ارز دیجیتال را تقویت می‌کند.

حال زمان این است که به سراغ موضوع اصلی این مطلب، یعنی مزرعه بیت کوین برویم و ببینیم که اساسا یک مزرعه بیت کوین چیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا