آموزش آلت کوین ها

ارز Kin چیست؟ نگاهی به اکوسیستم ارز دیجیتال کین

آیا شما تا‌به‌حال از پیام‌رسان کیک (Kik Messenger) استفاده کرده‌اید؟ جالب است بدانید که ارز دیجیتال کین توسط توسعه‌دهندگان پیام‌رسان کیک تولید شده و در شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرد. هدف اصلی از توسعه‌ این پروژه، ارائه‌ خدمات و سرویس‌های مختلف به کاربران درون شبکه است.

بدین صورت که کاربران به ازای استفاده از خدمات ویژه‌ شبکه، کین پرداخت می‌کنند. ما در این مقاله ارز دیجیتال کین را به شما معرفی می‌کنیم و به تمام نکاتی که لازم است درباره‌ این پروژه بدانید، می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

ارز دیجیتال کین چیست؟

  • ارز دیجیتال «کین» (Kin) برای اولین بار در سال ۲۰۱۷ و توسط توسعه‌دهندگان پیام‌رسان کیک با به‌کارگیری روش عرضه‌ اولیه سکه در بین کاربران عرضه شد.
  • هدف اصلی پروژه افزایش تعامل موثر بین کاربران شبکه و ارائه‌ خدمات بهتر به آن‌ها است. البته برنامه‌نویسان هم می‌توانند با طراحی بازی، استیکر و خدمات مختلف برای کاربران نرم‌افزار کیک کسب درآمد کنند.

ایده‌ اصلی پروژه‌ رمز ارز کین برای اولین بار در دسامبر سال ۲۰۱۴ هنگامی که اعضای تیم به فکر طراحی یک سیستم پرداخت پاداش به کاربران افتادند، پایه‌گذاری شد. بعد از گذشتن چند سال در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۷ تیم توسعه‌دهندگان ۱۰۰ میلیون توکن ارز دیجیتال کین را به‌صورت «عرضه‌ اولیه سکه» (ICO) به کاربران شبکه فروختند.

کین یک توکن بر پایه‌ بلاک چین اتریوم (توکن ERC-20) است و تعداد آن چیزی برابر با ۱۰ تریلیون خواهد بود. البته اعضای تیم ادعا می‌کنند که در آینده‌ا‌ی نه چندان دور بلاک چین اختصاصی رمز ارز کین راه‌اندازی خواهد شد و تمام توکن‌ها به آن منتقل می‌شوند.

اما هدف اصلی از راه‌اندازی پروژه و ساخت رمز ارز کین چه بود؟ با توجه به اوراق سفید یا همان «وایت پیپر» (White Paper) ارز دیجیتال کین می‌توان گفت که هدف اصلی پروژه ساخت یک اکوسیستم اختصاصی برای کاربران نرم‌افزار کیک بوده است. توسعه‌دهندگان به ازای طراحی برنامه، بازی یا استیکر برای پیام‌رسان کیک، ارز دیجیتال کین دریافت می‌کنند.

همان‌طور که می‌دانید در دنیای امروز یکی از راه‌های دیده شدن، تبلیغ طرح‌ها و نرم‌افزارهای توسعه‌دهندگان در پلتفرم‌های مختلف است. پروژه رمز ارز کین به دنبال تغییر زیر ساخت‌های کنونی، فضایی را برای برنامه‌نویسان فراهم کرده‌ است که مستقیما از طریق کاربران شبکه کسب درآمد کنند. به‌طور‌کلی می‌توان گفت که چنین ساختاری تعامل بین جامعه‌ کاربران شبکه‌ کیک را تا حد قابل توجهی افزایش می‌دهد.

کاربرد اصلی رمز ارز کین چیست؟ افرادی که در حساب کاربری خود کین داشته باشند، می‌توانند از خدمات ویژه‌ نرم‌افزار استفاده کنند، برای مثال می‌توان به خریداری محصولات مختلف اشاره کرد. علاوه بر آن توسعه‌دهندگان می‌توانند از این طریق کسب درآمد کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا