🎁 عضویت رایگان در کانال سیگنال فارکس

کلیک کنید
سیگنال فارکس
آموزش امنیتآموزش کیف پول

کیف پول HD چیست؟ هر آنچه که باید در مورد کیف پول اچ دی بدانید!

در این مطلب قصد داریم تا به معرفی کیف پول‌ های HD یا کیف پول‌های سلسله مراتبی قطعی بپردازیم و ویژگی‌ها و همچنین مزایا و معایب آن‌ها را موردبررسی قرار دهیم. از آنجایی که کیف پول ‌های HD به‌روزترین و پیشرفته‌ترین دسته‌بندی از کیف پول‌های Deterministic به‌حساب می‌آیند پس بد نیست که در ابتدا در مورد کیف پول‌های Deterministic و Nondeterministic یا رندوم اطلاعات به‌دست آوریم.

کیف پول‌ های Nondeterministic یا تصادفی

در دنیای کیف پول‌های ارز دیجیتال، یک «کلید خصوصی» (Private key) و یک «آدرس عمومی» (Public addresses) وجود دارد و هر آدرس عمومی یک کلید خصوصی مخصوص به خود را دارد. حال کیف پول‌های تصادفی یا Nondeterministic، کیف پول‌های ارز دیجیتالی هستند که آدرس کلید خصوصی کاربران را برای هر تراکنش به شکل کاملا رندوم و تصادفی ایجاد می‌کنند، بنابراین کاربران مجبورند به طور مداوم از کلید‌هایشان نسخه‌ پشتیبان تهیه کنند تا دارایی‌شان از دست نرود.

در واقع این مسئله نقطه ضعفی برای این‌گونه کیف‌ها به‌شمار می‌رود، زیرا هیچ رابطه‌ ریاضی مشخصی در این بین وجود ندارد و کاربر مجبور است برای از دست ندادن اطلاعاتش پس از هر تراکنش از کلید خصوصی جدید، نسخه‌ پشتیبانی تهیه کند.

چنین نقطه ضعفی باعث شده که ایده‌ به وجود آمدن کیف پول‌های Deterministic (که درواقع مبدا شکل‌گیری کیف پول‌های HD نیز هستند) پدید آید. حال ببینیم که کیف پول‌های Deterministic چه هستند.

برخلاف باور بیشتر کاربران، تراکنش‌های رمز ارز بیت کوین (و بیشتر ارزهای دیجیتال)، کاملا غیرقابل ردیابی نیستند. یکی از موضوعاتی که احتمال ردیابی تراکنش‌های این ارزهای دیجیتال را بیشتر می‌کند، استفاده از کلید خصوصی و آدرس عمومی ثابت برای تمامی تراکنش‌های کاربران است.

در حقیقت زمانی که شما تراکنش‌های زیادی را انجام می‌دهید، با بررسی آن‌ها متوجه می‌شویم که آدرس عمومی شما در تمامی این تراکنش‌ها یکسان است و این خود به‌نوعی باعث افزایش امکان ردیابی شما می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا