ربات ictrade
آموزش سرمایه‌گذاری و ترید

چگونه ارز دیجیتال رایگان بدست آوریم؟

امروزه فناوری‌های جدیدی وارد عرصه کسب‌وکارهای گوناگون شده و با تکیه‌بر آن‌ها هر فردی قادر خواهد بود تا از این کسب‌وکارها، منبع درآمدی را برای خود ایجاد کند. یکی از این تکنولوژی‌های نوین، حوزه‌ ارزهای دیجیتال است. حوزه ارزهای دیجیتال دارای شرایط به‌خصوصی است که مثل دیگر بازارهای مالی، جهت کسب سود در آن نیاز است تا کاربر به‌نوعی سرمایه‌گذاری کند.

ولی در حال حاضر راه‌های دیگری نیز وجود دارد که می‌توان در بازار رمز ارزها و بدون سرمایه اولیه، به درآمد رسید. در حقیقت راه‌هایی وجود دارد تا افراد بتوانند به‌صورت رایگان ارزهای دیجیتال بدست آورند و از این طریق کسب درآمد کنند. در این مطلب قصد داریم به این مسئله بپردازیم که چگونه ارز دیجیتال رایگان بدست آوریم.

چگونه ارز دیجیتال رایگان بدست آوریم؟

همان‌طور که می‌دانید علاوه بر استخراج یا خرید ارزهای دیجیتال راه‌های دیگری نیز برای به دست آوردن کوین‌ها و توکن‌ها وجود دارد که بعضی از آن‌ها مجانی هستند. جهت دریافت ارز دیجیتال رایگان از ۲ روش می‌توان اقدام کرد که روش اول استخراج ارز دیجیتال رایگان از طریق «ایردراپ» (AirDrop) و روش دوم ثبت‌نام دریکی از وب‌سایت‌های «فاست» (Faucet) و کسب ارز دیجیتال رایگان از طریق گذراندن وقت در این وب‌سایت‌ها است.

در ادامه قصد داریم که در رابطه با این دو مبحث بیشتر توضیح دهیم پس با ما باشید.

 

بدست آوردن ارز دیجیتال رایگان از راه ایردراپ

به ارسال ارز دیجیتال رایگان به کاربران از طرف توسعه‌دهندگان آن ارز، ایردراپ گفته می‌شود.

بعضی وب‌سایت‌ها یا شرکت‌ها به منظور تشویق افراد به استفاده از توکن‌هایشان، به کاربران مقداری ارز دیجیتال رایگان می‌دهند و از این طریق کاربران خود را تشویق به خرید یا فعالیت با استفاده از همان توکن‌ها می‌کنند. به این روش اصطلاحا «ایردراپ» (AirDrop) گفته می‌شود.

به‌عبارت‌دیگر به ارسال ارز دیجیتال رایگان از طرف توسعه‌دهندگان آن ارز یا وب‌سایت ایردراپ گفته می‌شود. ایردراپ‌ها بیشتر مواقع به‌وسیله‌ استارت‌آپ‌های مبتنی بر بلاک چین انجام می‌شوند تا میزان کاربران آن رمز ارز را افزایش دهند.

درواقع ایردراپ‌ها راهی برای تبلیغات، جلب‌توجه و افزایش جامعه‌ کاربران آن ارز است. در ادامه این مطلب قصد داریم تا به نخستین راه کسب رایگان ارزهای دیجیتال، یعنی ایردراپ‌ها اشاره‌ کنیم.

ایردراپ‌ها اغلب اوقات توسط استارت‌آپ‌های مبتنی بر بلاک چین انجام می‌شود تا میزان کاربران آن ارز افزایش یابد. درواقع ایردراپ‌ها راهی برای تبلیغات، جلب‌توجه و افزایش جامعه‌ کاربران آن ارز است. برخی از مواقع پلتفرم‌های معاملاتی و همچنین کیف پول‌ها نیز ایردراپ انجام می‌دهند و هدف آن‌ها از این کار، حفظ کاربران پیشین خود در پلتفرم و جذب کاربران جدید است. دقت کنید که ایردراپ‌ها با وب‌سایت‌های faucet که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم تفاوت زیادی در هدف دارد.

 

انواع ایردراپ ها

ایردراپ‌ها را می‌توان به ۲ نوع کلی تقسیم کرد که در ادامه به‌صورت کامل به هر یک از آن‌ها خواهیم پرداخت:

 

ایردراپ بااطلاع قبلی

این ایردراپ نیازمند انجام کاری از جانب شماست. استارت‌آپ‌های مبتنی بر بلاک چین که به‌تازگی کار خود را آغاز کرده‌اند یا در فاز اولیه هستند معمولا این ایردراپ‌ها را انجام می‌دهند. در حقیقت آن‌ها با آغاز یک ایردراپ در بازه‌ زمانی بخصوص، فرصت لازم جهت پیوستن کاربران به ایردراپ را می‌دهند و به‌این‌ترتیب بیشتر افراد با معرفی ایردراپ در فضای اینترنت، به تبلیغ و شناساندن پروژه‌ جدید به دیگر افراد کمک می‌کنند.

 

ایردراپ بدون اطلاع قبلی

در این روش از ایردراپ، شما به‌عنوان یک کاربر هیچ کاری انجام نخواهید داد. اساسا این ایردراپ‌ها در بیشتر مواقع به‌وسیله شرکت‌هایی که پیش از این کار خود را آغاز کرده‌اند انجام شده و قابل پیش‌بینی نیستند. از این رو راهی وجود ندارد که شما قادر باشید تا با اختیار خود آن‌ها را دریافت کنید. به‌عنوان نمونه یک کیف پول، بدون اطلاع قبلی به کاربران فعلی خود مقداری توکن ارز دیجیتال ارسال می‌کند.

همچنین، ترویج و تبلیغ ایردراپ‌ها در اینترنت معمولا به این خاطر است که برای معرفی‌کننده دارای منفعت است و از بابت پیوستن هر شخص جدید در ایردراپ، مقدار کمی درآمد نیز به معرف می‌رسد. ازآنجایی‌که هدف ایردراپ ترویج و تبلیغ پروژه‌ جدید است، بسیاری از این ایردراپ‌ها، افراد را ملزم می‌کنند تا کارهای کوچکی برای دریافت توکن رایگان انجام دهند.

این کارها شامل چیزهایی مانند لایک کردن صفحه فیس‌بوک، دنبال کردن در توییتر، پیوستن به کانال تلگرام، مشارکت در انجمن گفتگو، ارسال پست در وب‌سایت‌ها و کارهای ریزودرشت دیگر است که اغلب اوقات باعث می‌شود افراد بسیار زیادی در شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت‌ها از این ایردراپ آگاه شوند. ایردراپ‌ها معمولا چند روز یا چند هفته بعد از پایان یافتن ICO به کیف پول افراد شرکت‌کننده ارسال می‌گردد.

 

چرا باید از ایردراپ استفاده کنیم؟

اساسا دلایل بسیاری برای شروع یک ایردراپ از سوی پروژه‌های بلاک چین و ارزهای دیجیتال جدید وجود دارد که ۳ علت عمده این کار را در ادامه خواهید خواهند:

 

تبلیغ و ترویج رمز ارزی جدید

باوجود همهمه و شلوغی بازار ارزهای دیجیتال، اگر برای یک ارز دیجیتال بازاریابی و تبلیغ گسترده صورت نگیرد، هیچ توجهی به آن نخواهد شد و بسیاری از افراد حتی از وجود آن بی‌اطلاع خواهند ماند. همچون دیگر جنبه‌های حوزه‌ی دیجیتال، تبلیغات پرسروصدا نیز نقشی پررنگ در اکوسیستم ارزهای دیجیتال ایفا می‌کند.

در حقیقت به علت وجود افراد زیادی که مشتاق به یافتن پروژه‌های جدید و جذاب هستند، ایردراپ می‌تواند راه خوبی جهت جذب این افراد به‌سمت یک رمز ارز بخصوص باشد. از طرفی کمپین‌های بازاریابی ایردراپ در شبکه‌های اجتماعی نیز می‌تواند توجه بسیاری از افراد را به‌سمت یک رمز ارز جلب کند. همچنین بازاریابی ویروسی و دهان‌به‌دهان شدن نام یک پروژه ارز دیجیتال در میان کاربران نیز می‌تواند باعث افزایش مشارکت کاربران در آن پروژه‌ی ارز دیجیتال گردد. این کار می‌تواند رشد بالای یک ارز دیجیتال را به همراه داشته باشد. در حقیقت این همانند چیزی است که در بیت کوین کش شاهد آن بودیم و در آن پروژه نیز توسعه‌دهندگان آن یک ایردراپ راه‌اندازی کرده و همه کاربران از آن بهره‌مند شدند.

 

جمع‌ آوری یک پایگاه داده لید (Lead Database)

در بازاریابی مفهومی با نام lead وجود دارد و معنای آن، افراد بالقوه و دارای پتانسیل مشتری شدن است. سازمان‌ها توجه بسیاری به ایجاد دیتابیس لید (دیتابیس افراد بالقوه) می‌کنند، چرا که می‌توانند از این راه کمپین‌های تبلیغاتی خود را ‌پیش برده و حامیان بیشتری پیدا کنند.

از طرفی تیم‌ها در پروژه‌های بلاک چین جهت جمع‌آوری مشخصات مشتریان و کاربران احتمالی بوده و جهت این کار از ایردراپ استفاده می‌کنند. در واقع آن‌ها در ازای رمز ارز رایگانی که به کاربران ارسال می‌کنند، مشخصات آن‌ها همچون ایمیل، نام و دیگر مشخصات را به‌وسیله‌ فرم‌های آنلاین دریافت می‌کنند. در نتیجه از این دیتابیس جمع‌آوری‌شده بعدا جهت تبلیغ خدمات یا ارز دیجیتال خود استفاده می‌کنند.

 

پاداش وفاداری مشتریان

هر از گاهی سرویس‌های مبتنی بر بلاک چین مانند صرافی‌ها و پلتفرم‌های معاملاتی، کیف پول‌ها و… تصمیم می‌گیرند مقداری از درآمدی که کسب کرده‌اند را به کاربران برگردانند. بنابراین ارسال توکن رایگان به هدف ارج نهادن به مشتریان و کاربران وفادار یک پلتفرم یا سرویس انجام می‌شود. درواقع این کار باعث افزایش انگیزه کاربران آن پلتفرم شده و باعث می‌شود به حامی آن پلتفرم تبدیل شوند یا حداقل، مدت بیشتری از آن پلتفرم یا سرویس استفاده کنند.

یکی از این نمونه ایردراپ‌ها، مربوط به صرافی بایننس است که از اواخر اکتبر تا اواسط نوامبر سال ۲۰۱۷ تصمیم گرفت به والت هر یک از کاربرانی که حداقل سه هزارم بیت کوین در حسابشان دارند و در آن زمان حداقل یک معامله در پلتفرم انجام داده‌اند، پانصد توکن ترون ارسال کند. کسانی که معادل ۰.۰۰۳ بیت کوین از سایر ارزها را نیز در این پلتفرم داشتند از این ایردراپ نفع بردند.

 

بدست آوردن ارز دیجیتال رایگان از راه فاست (faucet)

فاست‌ها سایت‌هایی هستند که با گرفتن تبلیغات از شرکت‌ها و نمایش آن تبلیغات به کاربران پول کسب می‌کنند. در این سایت‌ها کاربران با دیدن میزان خاصی از تبلیغ، ارز دیجیتال رایگان دریافت می‌کنند.

«فاست» (faucet) به وب‌سایت‌هایی گفته می‌شود که مقدار مشخصی ارز دیجیتال را به کاربران خود به‌صورت رایگان می‌دهند. از طریق فاست می‌توانید پس از هرچند ثانیه، اقدام به دریافت بیت کوین یا رمز ارزی دیگر کنید. روش کار این وب‌سایت‌ها به این صورت است که در ابتدا کاربران باید در آن‌ها ثبت‌نام کرده و آدرس کیف پول خود را وارد کنند. سپس وب‌سایت‌ موردنظر بر اساس مقدار زمانی که این فرد در وب‌سایت‌ آن‌ها می‌گذراند مقداری ارز دیجیتال به‌صورت رایگان به آن‌ها پاداش می‌دهد.

درواقع این وب‌سایت‌ها از طریق جذب مخاطبان و بالا بردن میزان بازدید خود به قبول تبلیغات شرکت‌ها و وب‌سایت‌های مختلف می‌پردازند و از طریق قرار دادن این تبلیغ‌ها در وب‌سایت‌ خود درآمد کسب می‌کنند. هزینه‌ای که آن‌ها بر اساس هر ۱۰۰۰ بازدید (CPM) کسب می‌کنند، به‌مراتب بیشتر از ارز دیجیتال رایگان پرداختی به کاربرانشان است.

در ابتدای ظهور بیت کوین، فاست‌ها با قصد و نیتی پاک پا به عرصه فعالیت گذاشتند و با پرداخت بیت کوین رایگان سعی داشتند تا مردم را با این پدیده‌ نوظهور آشنا کنند؛ ولی امروزه فاست‌ها با جذب تعداد بسیار زیادی از بازدیدکنندگان و تبلیغات بی‌شمار، به روشی جهت پر کردن جیب صاحبان خود تبدیل‌ شده‌اند.

با فعالیت در وب‌سایت‌ فاست به گرداننده وب‌سایت‌ کمک می‌کنید تا با تبلیغات و بهره‌مندی از بازدید شما، کسب درآمد کند. لازم به ذکر است که شاید شما بتوانید از این طریق رمز ارزهای رایگان کسب کنید، ولی بازهم باید مراقب کلاه‌برداران فعال در این حوزه باشید، چرا که آن‌ها همواره در کمین هستند تا شما را غافلگیر کنند.

برای کسب اطلاعات در مورد سایت‌های فاست و نحوه کار آن‌ها می‌توانید «سایت فاست چیست؟» را مطالعه کنید.

 

بهترین وب سایت‌های کسب رایگان ارز دیجیتال از طریق فاست

در انتهای این مطلب قصد داریم تا به برترین وب‌سایت‌هایی که به‌وسیله آن‌ها می‌توانید اقدام به کسب رایگان ارزهای دیجیتال کنید بپردازیم.

بهترین وب‌ سایت‌های فاست بیت کوین

 • Cointiply
 • Bonus Bitcoin
 • Bitcoin Aliens
 • Blockchain Poker

بهترین وب‌سایت‌های فاست اتریوم

 • Claim Free Coins
 • AllCoins
 • Fire Faucet

بهترین وب‌سایت‌های فاست لایت کوین

 • ClaimlTC
 • Moon Litecoin
 • TreasureBits

بهترین وب‌سایت‌های فاست مونرو

 • Monero Faucet
 • Free Monero
 • Express Faucet
 • Claim Free Coins

بهترین وب‌سایت‌های فاست دوج کوین

 • free doge coin
 • Moon Dogecoin
 • Allcoins
 • TheCryptoFaucet

 

سخن پایانی

چند سالی است که بازار ارزهای دیجیتال رونق پیدا کرده و این رونق تا جایی پیش رفته که امروزه توسعه‌دهندگان فعال در این حوزه با ترغیب کاربران به استفاده از ارزهای دیجیتال خود، مقداری ارز دیجتیال رایگان را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند. همان‌طور که در طول این مطلب خواندید به این روش ایردراپ می‌گویند.

روش دیگری نیز برای کسب ارز دیجیتال رایگان وجود دارد و آن استفاده از سایت‌های فاسِت است که با نشان دادن تبلیغات به کاربران، به آن‌ها ارز دیجیتال رایگان می‌دهند. اگرچه روش‌های ذکر شده برای کسب رایگان ارز دیجیتال بسیار مناسب هستند ولی همواره باید مواظب روش‌های کلاه‌برداری در این زمینه نیز باشید تا مورد سرقت و حمله هکرها قرار نگیرید.

ارتباط با پشتیبانی
ارتباط مستقیم با کارشناسان حسینی فایننس شما هم به سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی و کسب سود از اون‌ها فکر می‌کنید اما نمی‌دونید چطور باید شروع کنید؟

برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان از کارشناسان ما، اطلاعات خواسته شده رو تکمیل فرمایید.

حالت دوم

نوشته های مشابه

‫۲ دیدگاه ها

 1. با سلام خدمت شما جناب مهندس وقت بخیر
  از مقالات جامع شما خیلی استفاده کردم مدت طولانی هست در بازار برای مبادله بیت کویین و تتر فعالیت میکنم اما هنوز کاری انجام نشده و این اطلاعات برای من خیلی خیلی مفید بود که ا طلاعات کمی داشتم و کمی هم علاقه به مباحث نرم افزاری و فناوری اطلاعات و اندگی هم آشنایی دارم بسیار مفید و بود این دومین مقاله شماست که مطالعه کردم فقط در بحصت فاست باید سایت رو بیشتر ببینم متشکرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا