آموزش بیت کوینآموزش سرمایه‌گذاری و ترید

راه‌های کسب درآمد با بیت کوین (Bitcoin)

همان‌طور که حتما اطلاع دارید، ارز دیجیتال بیت کوین، شناخته‌شده‌ترین رمز ارز بازار کریپتوکارنسی‌ها، دارای شبکه‌ پرداخت مستقیمی است که هیچ‌کدام از کاربران شبکه‌ آن یا دیگر کاربران، این توانایی را ندارند تا در آن دخالت کرده یا مالکیت آن را در اختیار بگیرند. از طرفی قیمت این ارز محبوب در چند سال اخیر به‌صورت قابل‌توجهی رشد داشته و همین موضوع باعث شده است تا اغلب افراد به دنبال سرمایه‌گذاری بر روی بیت کوین باشند. حال این سرمایه‌گذاری از طریق استخراج باشد یا ترید کردن یا روش‌های دیگر، درهرصورت هر فردی که آشنایی با بیت کوین داشته باشد، به شکلی به دنبال کسب درآمد از این ارز دیجیتال است.

جدا از این می‌توانیم حدس بزنیم که شما نیز به دنبال راه‌های کسب درآمد از طریق بیت کوین هستید یا اگر این‌طور نیست قطعا با خواندن این مطلب به سراغ این راه‌ها خواهید رفت. بله! همان‌طور که حدس زدید در این مطلب قصد داریم به راه‌های کسب درآمد با بیت کوین بپردازیم. پس تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید تا با بهترین روش‌هایی که می‌توان با بیت کوین به درآمد رسید، آشنا شوید.

نخستین راهی که می‌توان از بیت کوین به درآمد رسید، استخراج این ارز دیجیتال است. در ادامه و در اولین راه کسب درآمد از بیت کوین به توضیح در مورد این فرایند و کسب درآمد از طریق آن خواهیم پرداخت.

کسب درآمد با بیت کوین به‌وسیله استخراج

حتما تا الان با اصطلاح استخراج بیت کوین آشنا شده‌اید و کم‌وبیش در مورد آن اطلاعات دارید. در حقیقت «استخراج» یا ماینینگ (Mining) یکی از راه‌های رایج جهت به‌دست آوردن بیت کوین و درنتیجه کسب سود یا درآمد با این ارز دیجیتال است. دقت کنید که به‌صورت کلی بیت کوین یک سیستم همتا به همتا است که شبکه‌ بلاک چین آن به‌وسیله‌ هر کاربری که از آن استفاده می‌کند، ایجادشده و این کاربران در کنار هم تشکیل‌دهنده‌ کلیت این شبکه هستند.

در حقیقت هر کاربر (ماینر) بلاک چین بیت کوین، با پاسخ دادن به یک مسئله ریاضی پیچیده و ایجاد یک بلوک جدید در این شبکه باعث گسترش زنجیره‌ بلوکی شده و در ازای این کار از شبکه، پاداشی دریافت می‌کند و این پاداش همان بیت کوینی است که استخراج می‌شود.

از طرفی دیگر ارز دیجیتال بیت کوین به فاکتورهای دیگری وابستگی ندارد. این بدین معنی است که بیت کوین همچون ارزهای فیات مثل دلار، یورو و … تحت نظر دولت‌ها نیست که هر زمان دولتی اراده کرد اقدام به چاپ آن کند. در حقیقت ارز دیجیتال بیت کوین به‌وسیله‌ ماینرها استخراج می‌گردد و فرایند استخراج نیز همان‌طور که گفتیم یکی از راه‌های کسب درآمد با بیت کوین است.

البته دقت داشته باشید که استفاده از این روش، سختی‌های مخصوص به خود را دارد. به‌عنوان مثال برای کسب درآمد از این راه نیاز به یک سرمایه‌ اولیه‌ قابل‌توجه برای خرید تجهیزات و سخت‌افزارهای ماینینگ دارید و تامین این هزینه‌ اولیه در توان هر فردی نیست. جدا از این، هرچه تعداد ماینرهای فعال در شبکه‌ استخراج رمز ارز بیت کوین افزایش پیدا کند، سختی شبکه‌ بیت کوین نیز بیشتر شده و زمان بیشتری طول می‌کشد تا بتوان بیت کوین استخراج کرد.

به‌صورت کلی کسب درآمد به‌وسیله‌ استخراج بیت کوین بدین معنی است که شما این قابلیت را داشته باشید تا به‌وسیله‌ تجهیزات و سخت‌افزارهای مخصوص این کار، اقدام به ماین کردن یا استخراج بیت کوین کنید و با به‌دست آوردن این ارز دیجیتال و فروش آن به درآمد خوبی برسید.

روش دیگر کسب بیت کوین که به نوعی زیرمجموعه‌ استخراج آن به شمار می‌رود، استفاده از روش استخراج ابری است. در استخراج ابری شما به شخص دیگری رجوع کرده و با عقد قرارداد و پرداخت میزان مشخصی پول، بیت کوین دریافت می‌کنید. در این روش شما نیازی به دستگاه ماین ندارید و به طبع احتیاجی به پرداخت پول برق و هزینه‌های جانبی استخراج نیز نخواهد بود.

در واقع شما با بهره بردن از توان رایانشی فرد دیگری، بیت کوین کسب کرده و در ازای آن مقداری پول به آن فرد می‌دهید. این روش بیشتر مناسب افراد تازه‌کاری است که به تازگی وارد دنیای ماین ارزهای دیجیتال شده‌اند و اطلاعات کافی در این‌باره ندارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با استخراج ابری به مقاله استخراج ابری چیست مراجعه کنید.

حال به سراغ روش بعدی کسب درآمد با ارز دیجیتال بیت کوین می‌پردازیم. این روش که دومین روش رایج در بین کاربران است، ترید یا خریدوفروش ارز دیجیتال بیت کوین است. در ادامه با ما همراه باشید تا به‌طور کامل با این روش و پیچ‌وخم آن آشنا شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا