اشتباهات کشنده در معامله‌گری
آموزش سرمایه‌گذاری و ترید

مهمترین نکات سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال

آیا شما هم این روزها تصمیم گرفته‌اید بیت کوین بخرید؟ اطلاعات زیادی از ارزهای دیجیتال ندارید؟ ارزهای دیجیتال فرصت سرمایه‌گذاری بسیار جذابی هستند، اما در بیشتر مواقع شاهد این هستیم که سرمایه‌گذارهای کم دانش، به‌‌راحتی سرمایه‌ خود را از دست می‌دهند یا درگیر یک طرح پانزی و کلاهبرداری می‌شوند.

برخلاف سایر بازارها، بازار ارز دیجیتال پیرامون واحدهای پولی دیجیتال و رمزنگاری شده فعالیت می‌کند که بر پایه یک فناوری کاملا نوین به نام بلاک چین بنا شده‌اند. ارزهای دیجیتال شهرت و محبوبیت زیادی دارند؛ اما برای سرمایه‌گذاری نباید فقط به این مقدار اطلاعات بسنده کنیم و ضروری است که قبل از ورود به چنین فضای جدید و پیشرفته‌ای، دانش پایه و نکات مهم برای سرمایه‌گذاری در آن را بیاموزیم.

در ادامه سعی داریم در مورد مهم‌ترین نکات سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال صحبت کنیم تا در نهایت بتوانیم با چشمانی باز و دانش کافی، با خیالی آسوده‌تر در این بازار جذاب فعالیت کنیم.

ماهیت و عملکرد پروژه را درک کنید

اشتباه‌ترین کار ممکن در سرمایه‌گذاری روی پروژه‌های کریپتو، این است که چیزی را بدون اطلاع از نحوه‌ عملکردش بخریم. اینکه دیگران با خرید یک ارز سود کرده‌اند، الزاما به این معنی نیست که در آینده به ما هم سود خواهد داد. درک مناسب از هدف، عملکرد و برنامه‌ریزی یک پروژه برای آینده، مهم‌ترین نکته‌ای است که باید قبل از خرید کوین یا توکن آن به دست آوردیم. وقتی که این دانش را به دست بیاورید، می‌توانید تصمیم بگیرید که یک پروژه ارزش سرمایه‌گذاری و ریسک دارد یا نه.

در دنیای دیجیتال، بسیار ساده و سریع می‌توانید به اطلاعات انواع پروژه‌ها دست پیدا کنید. به‌راحتی می‌توان «وایت پیپر» (White paper) پروژه‌ مورد نظر را در وب‌سایت‌هایی مثل allcryptowhitepapers.com یا وب‌سایت اصلی همان پروژه مطالعه کنید. می‌توانید جامعه‌ فعالان پروژه را در گیت‌هاب بررسی کنید تا به یک درک کلی از پروژه و تیم آن برسید.

درواقع باید به این درک برسید که چرا یک پروژه خوب است و قرار است چه خدمات جدیدی به مردم ارائه دهد که قبلا در پروژه‌ دیگری ارائه نشده ‌است. توجه کنید که شما به بررسی کدهای برنامه‌نویسی و دانش فنی نیاز زیادی ندارید و صرفا با مطالعه‌ کلیات و نحوه‌ عملکرد شبکه و نوع سرویسی که قرار است ارائه شود،‌ می‌توان تا حد زیادی آینده‌ آن را پیش‌بینی کرد.

اشتباهات کشنده در معامله‌گری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا