🎁 عضویت رایگان در کانال سیگنال فارکس

کلیک کنید
سیگنال فارکس
آموزش آلت کوین هاآموزش کیف پول

معرفی بهترین کیف پول های ارز دیجیتال آیوتا

«آیوتا» (IOTA) یکی از پروژه‌های جذاب و متفاوت در دنیای کریپتوکارنسی‌هاست. بیشتر کاربرهای ارزهای دیجیتال تصور می‌کنند که همه‌ پروژه‌های این حوزه روی بستر بلاک چین ساخته شده‌اند؛ در صورتی که برخی پروژه‌ها مثل آیوتا، روی بستر متفاوتی پیاده‌سازی شده و هم‌چنین هدفی متفاوت را نیز دنبال می‌کنند.

به هر حال آیوتا نیز یک ارز دیجیتال محسوب می‌شود و کوین اختصاصی آن MIOTA‌ است که مشابه دیگر ارزهای دیجیتال قابلیت نگهداری در کیف پول دیجیتال و خرید و فروش در بازار را دارد. خیلی از کاربرها به دنبال بهترین کیف پول های آیوتا می‌گردند که هم امنیت خوبی داشته باشند و هم کارکردن با آن‌ها آسان باشد.

در این مقاله ابتدا کمی در مورد نکاتی که در انتخاب و استفاده از کیف پول‌ها باید به آن‌ها توجه کنیم صحبت کرده و در ادامه بهترین کیف پول های آیوتا (IOTA) را معرفی می‌کنیم. تا پایان همراه ما باشید.

بهترین کیف پول های آیوتا

کیف پول‌ها می‌توانند از انواع متصدی/غیرمتصدی و نرم‌افزاری/سخت‌افزاری باشند. کیف پول اختصاصی آیوتا، Trinity نام دارد که از انواع نرم‌افزاری و غیرمتصدی به حساب می‌آید.

همیشه به خاطر داشته باشید که کیف پول‌ ارز دیجیتال، تنها یک رابط کاربری، درست مثل برنامه‌ موبایل بانک شما است. همان‌طور که پولی در این برنامه ذخیره نمی‌شود، هیچ ارز دیجیتالی هم در برنامه‌ی کیف پول شما وجود ندارد؛ بلکه فقط موجودی شما را که در آدرس‌ مشخصی روی شبکه قرار گرفته، نمایش می‌دهد و هم‌چنین کلیدهای دسترسی به آن‌ آدرس‌ها توسط کیف پول کنترل می‌شود.

این دسترسی اگر کاملا در اختیار کاربر قرار بگیرد، به آن کیف پول، «غیرمتصدی» (Non-Custodial) و اگر کنترل کلیدها در دست برنامه‌ کیف پول باشد، به آن «متصدی» (Custodial) گفته می‌شود که در انتخاب بهترین کیف پول های آیوتا باید به این نکته توجه داشته باشیم. مسئله‌ مهم دیگر در مورد کیف پول‌ها، توجه به دسته‌بندی‌های مختلف آن‌هاست که می‌توان آن‌ها را در گروه‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری قرار داد.

همان‌طور که در مقدمه هم بیان شد، ارز دیجیتال آیوتا روی بلاک چین ساخته نشده است. این شبکه از ساختاری به نام «تنگل» (Tangle) استفاده می‌کند که با بلاک چین متفاوت است. از آنجایی که بلاک چینی درکار نیست، پس در آیوتا خبری هم از قوانین اجماع بلاک چینی نیست و در نتیجه کارمزدی هم به آن مفهوم وجود ندارد.

در بحث معرفی بهترین کیف پول های آیوتا، در ابتدا به بررسی کیف پول اختصاصی این پروژه یعنی Trinity‌ می‌پردازیم و در ادامه چند تا از بهترین گزینه‌های ممکن را برای استفاده در موبایل و دسکتاپ و هم‌چنین یک گزینه کیف پول سخت‌افزاری را معرفی می‌کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا