آموزش اتریومآموزش بلاک چین

اتریوم ۲.۰ چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

اتریوم به‌عنوان بزرگ‌ترین آلت کوین بازار و یکی از شبکه‌های بلاک چین ایده‌پرداز در عرصه‌ ارزهای دیجیتال شناخته می‌شود. سال‌ها از ابداع اتریوم ۲.۰ و ارائه‌ ایده‌ اولیه‌ آن می‌گذرد و به‌زودی قرار است به‌صورت عمومی منتشر گردد.

شما نیز احتمالا از شنیدن نام فازهای مختلف و شبکه‌های آزمایشی اتریوم ۲.۰ گیج شده‌اید و این سوال برای شما پیش‌آمده که پس اتریوم ۲ کی راه‌اندازی خواهد شد و این به‌روزرسانی دقیقا چه ویژگی‌هایی دارد؟ در این مطلب سعی داریم به بیانی ساده به‌روزرسانی اتریوم ۲ را معرفی کنیم تا سوالات مطرح‌شده برای شما پاسخ داده شوند.

اتریوم ۲.۰ چیست؟

اتریوم ۲ که «سرنیتی» (Serenity) نیز نامیده می‌شود، یک ارتقاء یا همان آپدیت برای شبکه‌ اتریوم است که انتظار می‌رود مشکلات مقیاس‌پذیری اتریوم را رفع کند. درواقع با پیاده‌سازی یک سری از راهکارها، شاهد افزایش سرعت، بهبود کارایی و امکان مقیاس‌پذیری بیشتر در شبکه‌ اتریوم خواهیم بود، بدون اینکه امنیت و غیرمتمرکز بودن این شبکه قربانی گردد.

این نسخه‌ جدید از اتریوم، همواره در افق دید توسعه‌دهندگان این شبکه بود ولی اجرای اولین قدم‌ها چندین سال طول کشید. اصلی‌ترین دلیل تاخیر اتریوم ۲ این است که افزایش مقیاس‌پذیری یک بلاک چین به روشی امن و غیرمتمرکز یک چالش بزرگ تلقی می‌شود. در حقیقت اتریوم ۲ قرار است با پیاده‌سازی برخی ویژگی‌های مهم، تفاوت‌های کلیدی با نسخه‌ اولیه‌ اتریوم داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا