اشتباهات کشنده در معامله‌گری
آموزش اتریومآموزش بیت کوین

مقایسه ارز دیجیتال بیت کوین و اتریوم

این روزها خبرهای خوبی از دنیای ارزهای دیجیتال به گوش می‌رسد. تقریبا در میانه سال ۲۰۲۳ هستیم و هنوز هم مثل چندین سال گذشته، بازار کریپتو در سلطه‌ بیت کوین و اتریوم قرار دارد.

این دو پروژه محبوب،‌ بیشتر حجم بازار را به خود اختصاص داده‌اند؛ به‌طوری که با هر نوسان قیمت در کوین آن‌ها، ارزش بازار چند میلیارد دلار تغییر می‌کند. خیلی‌ها معتقدند مقایسه‌ بیت کوین و اتریوم اساسا کار درستی نیست، چرا که این دو پروژه برای رقابت با هم به وجود نیامده‌اند؛ اما از آنجایی که قابلیت‌های مشترک زیادی دارند،‌ این مقایسه خالی از لطف نخواهد بود.

می‌دانیم که بیت کوین اولین ارز رمزنگاری شده است و اگر ظرفیت تامین تمام نیازهای ما در بستر بلاک چین را داشت، دیگر چند هزار پروژه با اسامی گوناگون در این زمینه به وجود نمی‌آمدند. پس متوجه می‌شویم که با دنیایی از نیازمندی‌های متنوع مواجهیم و طبیعی است که بعد از چند سال فعالیت بیت کوین،‌ پروژه اتریوم با ایده و هدفی جدید به وجود آید.

ساختار این دو شبکه شباهت‌ها و تفاوت‌های زیادی با هم دارند و هدف این مقاله، مقایسه‌ بیت کوین و اتریوم است تا بتوانیم درک بهتری از عملکرد و آینده احتمالی آن‌ها داشته باشیم.

اشتباهات کشنده در معامله‌گری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا