آموزش آلت کوین هاآموزش سرمایه‌گذاری و ترید

آموزش خرید ارز دیجیتال چین لینک (Chainlink)

قیمت ارز دیجیتال چین لینک از سال گذشته تاکنون چیزی نزدیک به هشتصد درصد رشد داشته و حتی از رمز ارزهایی مثل بیت کوین و اتریوم نیز سودآوری بیشتری داشته و توانسته نام خود را در فهرست برترین ارزهای دیجیتال بازار رمز ارزها قرار دهد.

ازاین‌رو بسیاری از کاربران به دنبال این هستند تا با خرید این ارز دیجیتال، بر روی آن سرمایه‌گذاری کنند؛ اما برای بسیاری از کاربران این پرسش مطرح‌شده که به چه شکل می‌توان اقدام به خرید چین لینک کرد و بهترین راه جهت خرید این ارز دیجیتال کدام است.

در این مطلب قصد داریم تا به این پرسش‌ها پاسخ دهیم؛ اما بد نیست در ابتدا مروری بر کلیات این ارز دیجیتال داشته باشیم و ببینیم که اساسا چین لینک چیست.

چین لینک چیست؟

«چین لینک» (Chainlink) یک سرویس «اوراکل» (Oracle) غیرمتمرکز است که هدف آن اتصال «قراردادهای هوشمند» (Smart Contracts) با داده‌های دنیای واقعی است. ازآنجاکه بلاک چین‌ها نمی‌توانند به داده‌های خارج از شبکه خود دسترسی پیدا کنند، برای دستیابی به داده‌ها در قراردادهای هوشمند، اوراکل موردنیاز است.

اوراکل، داده‌های خارجی که بلاک چین به آن‌ها دسترسی ندارد (مثلا دما و آب‌وهوا) را فراهم می‌کند و به‌محض تحقق شرایط از پیش تعیین‌شده، باعث اجرای قراردادهای هوشمند می‌شوند.

از طرفی در چین لینک از طریق بلاک چین اطلاعاتی را به روش مطمئن، قابل‌اعتماد و غیرمتمرکز می‌توان به‌ دست می‌آورد. اوراکل یا منابع داده‌ها برای تبادل داده بین بلاک چین و دنیای خارج دیگر نیازی به ایجاد یک نقطه‌ی شکست ندارند. چین لینک شبکه‌ای از گره‌ها را برای تبادل اطلاعات بلاک چین با دنیای واقعی فراهم می‌کند و درنتیجه‌ی این کار یک قطعه حیاتی از زیرساخت‌های قرارداد هوشمند تولید می‌شود.

همان‌طور که گفتیم این واسط یا همان اوراکل‌های چین لینک می‌توانند اطلاعات ضروری مانند قیمت، نتایج رویداد و… را درون خود ذخیره کرده و داده‌ها را بدون از بین رفتن و کوچک‌ترین آسیبی، با امنیت بسیار بالا به سیستم‌های پرداخت سنتی منتقل کنند.

اما پرسش مهمی که مطرح می‌شود این است که چین لینک به چه شکل کار می‌کند؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا