اشتباهات کشنده در معامله‌گری
آموزش استخراج رمزارز

استخراج ابری بیت کوین چیست؟

استخراج بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال بر خلاف تصور بسیاری از افراد کار ساده‌ای نیست، چرا که شما برای پیاده‌سازی و انجام این فرآیند به تجهیزات تخصصی مانند کارت گرافیکی، ماینینگ ریگ و… نیاز دارید. علاوه بر این، تجهیزات تخصصی استخراج، گرمای زیادی از خودشان تولید می‌کنند.

این گرمای تولیدی به قدری بالا است که در برخی از موارد منجر به آتش‌سوزی می‌شود. شما با انتخاب «استخراج ابری» (Cloud Mining) انجام فرآیند استخراج را به شخص دیگری می‌سپارید و در پایان کار بیت کوین دریافت می‌کنید. جالب نیست؟

اما سود تقریبی استخراج ابری چقدر است؟ آیا می‌توانیم به شرکت‌های استخراج ابری اعتماد کنیم؟ مشارکت در موسسات کلود ماینینگ چه مزایا و معایبی برای شما دارد؟ در این مقاله قصد داریم تا تمام سوالات شما را در زمینه‌ استخراج ابری پاسخ دهیم، با ما همراه باشید.

بیت کوین چیست؟

بیت کوین که به عنوان اولین ارز دیجیتال شناخته می‌شود، در سال ۲۰۰۹ به وجود آمده است. ساختار منحصر به فرد بیت کوین توانست در طی یک مدت زمان کوتاه نظر بسیاری از جوامع را در سراسر جهان به خود جلب کند. جالب است بدانید که بیشترین مارکت کپ (ارزش بازار) همچنان متعلق به بیت کوین است.

پول‌های فیات بر پایه‌ قیمت دلار، یورو و … ارزش‌گذاری می‌شوند، اما سیستم بیت کوین کاملا متفاوت است. شناخت فاکتورهای تاثیرگذار در قیمت بیت کوین اصلا کار ساده‌ای نیست.

شما به هنگام خرید و انجام معاملات خود با بیت کوین باید از شبکه‌ اختصاصی بلاک چین استفاده کنید. در حقیقت تکنولوژی بلاک چین یک شبکه‌ غیر متمرکز را برای کاربران ایجاد کرده است. با تمام این تفاسیر منظور ما از شبکه‌ غیر متمرکز چیست؟

سیستم مالی جوامع مختلف جهانی به گونه‌ای طراحی شده است که یک سازمان یا نهاد مشخص تراکنش‌ها را مدیریت می‌کند و به تمام اطلاعات شخصی شما دسترسی دارد، اما طراحان شبکه‌ بلاک چین رویکرد کاملا متفاوتی نسبت به مسائل امنیتی دارند.

به بیان ساده‌تر کاربران با استفاده از شبکه‌ بلاک چین تراکنش‌ها را بدون نظارت و دخالت شخص ثالث به ثبت می‌رسانند. بسیاری از تحلیل‌گران معتقدند که این ویژگی دلیل اصلی موفقیت پروژه بوده است.

ترویج بیت کوین باعث شده تا روز به روز افراد بیشتری در حوزه‌ استخراج فعالیت کنند. شما با استفاده از استخراج ابری یا همان کلود ماینینگ می‌توانید بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال را استخراج کنید.

اشتباهات کشنده در معامله‌گری

استخراج ابری چیست؟

در استخراج ابری شما مبلغی را پرداخت می‌کنید تا شخص دیگری با استفاده از تجهیزات تخصصی خود فرآیند استخراج را برای شما به انجام برساند. پس ماهیت فرآیند استخراج کاملا یکسان است. به بیان ساده‌تر شما با به‌کارگیری این شیوه شخص ثالثی را برای انجام فرآیند استخراج انتخاب می‌کنید و دیگر نیازی به تهیه‌ تجهیزات گران‌قیمت استخراج ندارید.

همانطور که گفته شد تراکنش‌ کاربران در شبکه‌ ارزهای دیجیتال توسط هیچ سازمان و نهاد مشخصی کنترل نمی‌شود. شاید این سوال ذهن شما را درگیر کند که چه کسی وظیفه‌ کنترل و نظارت بر تراکنش‌ها را بر عهده دارد؟

ماینرها با استفاده از ابزارهای تخصصی و انجام محاسبات مشخص معاملات کاربران را تایید می‌کنند و تراکنش‌ها بعد از تایید نهایی ماینرها به شبکه‌ بلاک چین اضافه می‌شوند. گذراندن تمام مراحلی که گفته شد، برای تامین امنیت شبکه لازم و ضروری است.

البته ناگفته نماند که برخلاف تصور اکثریت مردم استخراج ارزهای دیجیتال کار ساده‌ای نیست، چرا که برای انجام این کار باید از تجهیزات تخصصی استفاده کنید، ولی در استخراج ابری شما مبلغی را پرداخت می‌کنید تا شخص دیگری با استفاده از تجهیزات تخصصی خود فرآیند استخراج را برای شما به انجام برساند.

پس می‌توان گفت که ماهیت فرآیند استخراج کاملا یکسان است. به بیان ساده‌تر شما با به‌کارگیری این شیوه شخص ثالثی را برای انجام فرآیند استخراج انتخاب می‌کنید.

اشتباهات کشنده در معامله‌گری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا