آموزش امنیتآموزش تحلیل بازار

با تله خرسی و تله گاوی در بازار ارزهای دیجیتال آشنا شوید

معامله‌گری ارزهای دیجیتال یکی از پرسودترین شغل‌های این روزهای دنیای اقتصاد است. اما برای معاملات درست و اصولی نیاز به دانش‌های زیادی حول و حوش ارزهای دیجیتال خواهیم داشت که تله خرسی و گاوی جز این دانش‌ها هستند.

در این مقاله تمامی اطلاعات لازم از تله خرسی و تله گاوی در دسترس خوانندگان عزیز قرار خواهد گرفت.

تله گاوی چیست؟

تله گاوی معامله‌گران را بر صعودی بودن بازار قانع می‌کند، اما درواقع این روند کاذب است و در آینده‌ای نزدیک افت قیمتی جدی در بازار به‌وجود خواهد آمد.

پیش از وارد شدن به بحث تله گاوی و خرسی نیاز است که با سطوح مقاومت و حمایت آشنا شویم.

در «تحلیل تکنیکال» (Technical Analysis) پیش‌بینی می‌شود که قیمت یک ارز دیجیتال بین دو سطح مقاومت و حمایت نوسان ‌کند. زمانی که قیمت افزایش پیدا می‌کند و به سطح مقاومت می‌رسد (بدون آنکه آن را بشکند) دوباره باز‌می‌گردد و روند نزولی را در پیش می‌گیرد تا به سطح حمایت نزدیک شود و اگر این سطح شکسته نشود، دوباره قیمت افزایش پیدا می‌کند و به سطح مقاومت می‌رسد. در هر زمانی که یکی از این سطوح بشکند، سطوح مقاومت و حمایت جدیدی شکل می‌گیرد.

حال برگردیم به تله گاوی؛

در واقع «تله گاوی» (Bear Trap) یک سیگنال کاذب در «تحلیل تکنیکال» (Technical Analysis) است، این تله با توجه به روند صعودی که ارزدیجیتال در پیش گرفته معامله‌گر را قانع می‌کند که سیر قیمت، صعودی است اما واقعیت این است که در آینده‌ای نزدیک روند قیمت نزولی و معکوس شده و سطح حمایت قبلی را به پایین می‌کشد.

در واقع اگر بخواهیم ساده‌تر بیان کنیم تله گاوی در ارزهای دیجیتال زمانی رخ می‌دهد که تریدر با تصور اینکه روند نزولی پایان یافته و روند صعودی شروع خواهد شد، اقدام به خرید ارزهای دیجیتال می‌کند که سطح حمایت مشخصی را شکسته است.

با معکوس شدن روند قیمت در تله گاوی معامله‌گران با خرید دارایی‌های دیجیتال و فعال کردن موقعیت لانگ در تله افتاده و ضررهای زیادی را متحمل می‌شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا