آموزش آلت کوین ها

ارز دیجیتال کومودو (Komodo) چیست؟ هر آنچه لازم است بدانید

اگر زمان زیادی را در دنیای ارزهای دیجیتال صرف می‌کنید، این امکان وجود دارد که نام کومودو را شنیده باشید. این ارز در سال ۲۰۱۴ با هدف ایجاد امنیت بیشتر پدید آمد. با ما باشید تا علاوه بر معرفی آن، نگاهی نیز به آینده‌ این ارز دیجیتال داشته باشیم و در آخر بهترین کیف پول های کومودو را معرفی کنیم.

معرفی کامل ارز دیجیتال کومودو

«کومودو» (Komodo) با نماد KMD در سال ۲۰۱۴ و به عنوان یک فورک سخت از «زی‌کش» (Zcash) مطرح شد؛ اما بعد رویکردی یکسره متفاوت در پیش گرفت. کومودو یک پروژه‌ ارز دیجیتال است که با هدف دستیابی به میزان بیشتری از امنیت و ناشناسی نسبت به نسل اول ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین ایجاد شده است.

پلتفرم کومودو بر پایه‌ یک تکنولوژی به نام «گواهی شناخت صفر» (Zero Knowledge Proof) فعالیت می‌کند. این گواهی روشی را در برابر یک معتبرکننده قرار می‌دهد که بدون نیاز به افشای اطلاعات بتواند مشخص کند که اطلاعات را در اختیار دارد. این تکنولوژی باعث می‌شود تراکنش‌های کومودو صد درصد خصوصی باقی بمانند.

برای بهبود امنیت، کومودو از یک پروتکل توافق جمعی استفاده می‌کند که به گواهی-کار بیت کوین شبیه است، اما یک مکانیسم تایید اعتبار به آن اضافه می‌کند تا از یکپارچگی تمام بلاک‌های جدید اطمینان حاصل شود.

کومودو همچنین خدماتی مانند «قراردادهای هوشمند» (Smart contracts)، صرافی غیرمتمرکز «بارتردکس» (BarterDex)، و یک ناشناس‌کننده‌ (Anonymizer) ارز دیجیتال به نام «جامبرل» (Jumbrl) ارائه می‌دهد. با توجه به تمام این ویژگی‌ها، کومودو بیشتر یک اکوسیستم و پلتفرم توسعه محسوب می‌شود تا یک ارز دیجیتال با تراکنش‌های خصوصی به معنای معمول آن.

در حال حاضر این پلتفرم امکانات گسترده‌ای مانند یک ای‌پی‌آی برای طراحی اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک ‌چین و اپلیکیشنی برای زنجیره‌ هوشمند به کاربران و توسعه‌دهندگان عرضه می‌کند. این ارز دیجیتال با هدف حفظ محرمانگی اطلاعات کاربران و همچنین ایجاد امکان استفاده و گسترش اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز فعالیت می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا