ربات ictrade
آموزش آلت کوین ها

ارز دیجیتال کومودو (Komodo) چیست؟ هر آنچه لازم است بدانید

اگر زمان زیادی را در دنیای ارزهای دیجیتال صرف می‌کنید، این امکان وجود دارد که نام کومودو را شنیده باشید. این ارز در سال ۲۰۱۴ با هدف ایجاد امنیت بیشتر پدید آمد. با ما باشید تا علاوه بر معرفی آن، نگاهی نیز به آینده‌ این ارز دیجیتال داشته باشیم و در آخر بهترین کیف پول های کومودو را معرفی کنیم.

معرفی کامل ارز دیجیتال کومودو

«کومودو» (Komodo) با نماد KMD در سال ۲۰۱۴ و به عنوان یک فورک سخت از «زی‌کش» (Zcash) مطرح شد؛ اما بعد رویکردی یکسره متفاوت در پیش گرفت. کومودو یک پروژه‌ ارز دیجیتال است که با هدف دستیابی به میزان بیشتری از امنیت و ناشناسی نسبت به نسل اول ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین ایجاد شده است.

نوشته های مشابه

پلتفرم کومودو بر پایه‌ یک تکنولوژی به نام «گواهی شناخت صفر» (Zero Knowledge Proof) فعالیت می‌کند. این گواهی روشی را در برابر یک معتبرکننده قرار می‌دهد که بدون نیاز به افشای اطلاعات بتواند مشخص کند که اطلاعات را در اختیار دارد. این تکنولوژی باعث می‌شود تراکنش‌های کومودو صد درصد خصوصی باقی بمانند.

برای بهبود امنیت، کومودو از یک پروتکل توافق جمعی استفاده می‌کند که به گواهی-کار بیت کوین شبیه است، اما یک مکانیسم تایید اعتبار به آن اضافه می‌کند تا از یکپارچگی تمام بلاک‌های جدید اطمینان حاصل شود.

کومودو همچنین خدماتی مانند «قراردادهای هوشمند» (Smart contracts)، صرافی غیرمتمرکز «بارتردکس» (BarterDex)، و یک ناشناس‌کننده‌ (Anonymizer) ارز دیجیتال به نام «جامبرل» (Jumbrl) ارائه می‌دهد. با توجه به تمام این ویژگی‌ها، کومودو بیشتر یک اکوسیستم و پلتفرم توسعه محسوب می‌شود تا یک ارز دیجیتال با تراکنش‌های خصوصی به معنای معمول آن.

در حال حاضر این پلتفرم امکانات گسترده‌ای مانند یک ای‌پی‌آی برای طراحی اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک ‌چین و اپلیکیشنی برای زنجیره‌ هوشمند به کاربران و توسعه‌دهندگان عرضه می‌کند. این ارز دیجیتال با هدف حفظ محرمانگی اطلاعات کاربران و همچنین ایجاد امکان استفاده و گسترش اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز فعالیت می‌کند.

 

آینده کومودو

پلتفرم توسعه‌ کومودو از کارکرد قراردادهای هوشمند بیت کوین استفاده می‌کند. معمولا وقتی بحث از قرارداد هوشمند می‌شود بیشتر افراد فکر می‌کنند موضوع به اتریوم مربوط است، اما در واقع بیت کوین نیز اجازه‌ ایجاد قراردادهای هوشمند را، اگر چه به شکلی سخت‌تر، به توسعه‌دهندگان می‌دهد. در ادامه چند نمونه از پیش‌بینی‌های قیمت کومودو که از سوی سرویس‌های پیش‌بینی قیمت ارائه شده معرفی می‌شود. البته دقت کنید که این پیش‌بینی‌ها هر روزه عوض می‌شوند و اگر می‌خواهید پیش‌بینی دقیق‌تری از این ارز دیجیتال داشته باشید به سایت‌هایی که در زیر نامبرده شده است سری بزنید.

 

آینده کومودو از نگاه دیجیتال‌کوین‌پرایس

«دیجیتال‌کوین‌پرایس» (DigitalCoinPrice) نگاه مثبتی در مورد آینده‌ این ارز دیجیتال دارد. این سرویس پیش‌بینی قیمت نرخ بسته شدن قیمت کومودو تا سال ۲۰۲۲ را کمی بیش از ۱ دلار پیش‌بینی می‌کند. مطابق این پیش‌بینی قیمت کومودو در سال ۲۰۲۵ معادل ۱.۸ دلار خواهد بود.

 

آینده کومودو از نگاه ولت‌اینوستور

«ولت‌اینوستور» (WalletInvestor) یکی دیگر از سرویس‌های پیش‌بینی قیمت ارزهای دیجیتال است که قیمت این ارز دیجیتال را تا آخر سال ۲۰۲۱ را چیزی در حدود ۷/۰ دلار پیش‌بینی می‌کند که چیزی حدود دو برابر قیمتی این ارز دیجیتال در این زمان است.

آینده کومودو از نگاه تریدینگ‌بیستز

«تریدینگ‌بیستز» (TradingBeasts) سرویس پیش‌بینی قیمت دیگری است که در مجموع نگاه مثبتی به کومودو دارد. این سرویس قیمت این ارز دیجیتال را برای پایان سال ۲۰۲۰ حدود ۰.۷ دلار پیش‌بینی کرده که علی‌رغم مثبت بودن، از بقیه پیش‌بینی‌ها به قیمت این ارز دیجیتال در این برهه زمانی نزدیک‌تر است. طبق پیش‌‌بینی این سرویس، در سال ۲۰۲۲ قیمت کومودو به ۰.۸۴ دلار خواهد رسید. البته در حال حاضر، در سال ۲۰۲۴ قیمت این رمز ارز به ارزش ۰.۲۴ دلار معامله‌ می‌شود.

 

چگونه ارز دیجیتال کومودو بخریم؟

جدا از اینکه بسیاری از صرافی‌های ارز دیجیتال، اخبار این ارز را دنبال می‌کنند و آن را فهرست کرده‌اند، بسیاری نیز آن را می‌فروشند. اصلی‌ترین صرافی‌هایی که این ارز دیجیتال را عرضه می‌کنند شامل «هوبی گلوبال» (Houbi Global) و «بیت‌ویوو» (Bitvavo) می‌شود.

 

محبوب‌ترین کیف پول‌های کومودو

کومودو از جمله ارزهای دیجیتالی است که توانسته توجه زیادی را به خود جلب کند. این موضوع باعث شده بیشتر کیف پول‌های ارز دیجیتال از آن پشتیبانی کنند. در ادامه برخی از محبوب‌ترین کیف پول‌ها برای نگهداری و نقل و انتقال کومودو معرفی می‌شود.

 

لجر نانو اس (سخت‌افزاری)

«لجر نانو اس» (Ledger Nano S) یکی از محبوب‌ترین کیف پول‌های سخت‌افزاری در جهان محسوب می‌شود. این کیف پول راه‌کاری بسیار امن برای نگهداری از بسیاری از ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهد. لجر نانو اس از کومودو به خوبی پشتیبانی می‌کند. این کیف پول علاوه بر خود این ارز دیجیتال، از توکن‌هایی که روی بلاک‌چین این ارز دیجیتال اجرایی می‌شوند نیز پشتیبانی می‌کند.

 

کومودو اوشن‌کیو‌تی (دسکتاپ)

«کومودو اوشن‌کیو‌تی» (Comodo OceanQT) کیف پول بومی کومودو است که نه فقط در ذخیره، انتقال و دریافت این ارز دیجیتال به کمک کاربران می‌آید، بلکه همچنین به آن‌ها اجازه می‌دهد با استیکینگ این ارز دیجیتال از پاداش 5% کاربران فعال برخوردار شوند. این کیف پول ارز دیجیتال در نسخه‌های ویندوز، مک، و لینوکس در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

 

کومودو آگاما (دسکتاپ)

«کومودو آگاما» (Comodo Agama) یکی دیگر از کیف‌ پول‌های محبوب کومودو محسوب می‌شود. این کیف پول از جمله کیف پول‌های امن کومودو است که در ابتدا برای پروژه سوپرنت طراحی شده بود اما بعد توسط تیم کومودو خریداری شد. این کیف پول علاوه بر این ارز دیجیتال و توکن‌های آن، می‌تواند هر کوینی را در اکوسیستم کومودو ذخیره کند. کاربران همچنین می‌توانند از این کیف پول برای دریافت هدیه‌ کاربر فعال استفاده کنند.

 

اتمیک ولت (دسکتاپ و موبایل)

«اتمیک ولت» (Atomic Wallet) یک کیف پول ارز دیجیتال چند ارزی است که به کاربران اجازه نگهداری و استفاده از کومودو، بیت کوین، اتریوم، ریپل و بیش از ۳۰۰ ارز دیجیتال دیگر را در یک رابط کاربری ساده می‌دهد. این در حالی است که توسعه‌ این کیف پول همچنان ادامه دارد و هر روز ارزهای دیجیتال جدیدی به فهرست آن اضافه می‌شود.

 

کوینومی (دسکتاپ و موبایل)

«کوینومی» (Coinomi) کیف پول مستقل دیگری است که برای نگهداری و استفاده از ارز دیجیتال کومودو مناسب است. کوینومی در کنار کومودو از حدود ۱۱۷۰ ارز دیجیتال دیگر نیز پشتیبانی می‌کند. این کیف پول ارز دیجیتال نیز یکی از محبوب‌ترین کیف پول‌های ارز دیجیتال محسوب می‌شود که از توکن‌های کومودو نیز پشتیبانی می‌کند.

کوینومی اگر چه خدمات استیکینگ در مورد بعضی از ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهد، اما این خدمات را برای کومودو عرضه نمی‌کند. در نتیجه اگر به دنبال درآمد از طریق نگهداری کومودو در کیف پول ارز دیجیتال خود هستید، به کیف‌ پول‌های اختصاصی که پیشتر معرفی شدند رجوع کنید.

 

سخن پایانی

کومودو از جمله ارزهای دیجیتال است که از طراحی و جنبه‌های فنی جذابی برخوردار است. این ارز دیجیتال در ابتدا به عنوان یک فورک سخت از زی‌کش مطرح شد، اما به‌سرعت ویژگی‌هایی منحصربه‌فرد را به پروژه خود اضافه کرد. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به امکان توسعه‌ قراردادهای هوشمند، تراکنش‌های کاملا خصوصی و امکاناتی برای دریافت پاداش کاربر فعال در این شبکه اشاره کرد. کومودو از یک پروتکل توافق جمعی مشابه بیت کوین استفاده می‌کند که با یک اصلاح، تا حد زیادی بهبود یافته است.

کومودو امکانات فنی گسترده‌ای به توسعه‌دهندگان ارزهای دیجیتال و اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز ارائه می‌دهد. توسعه‌دهندگان می‌توانند با کمک قراردادهای هوشمند این پلتفرم، توکن ارز دیجیتال اختصاصی خود را توسعه دهند.

کومودو از جمله معدود ارزهای دیجیتال است که فقط پیش‌بینی‌های مثبت درباره‌ آینده آن می‌شود. دلیل این موضوع بدون تردید ویژگی‌های فنی و تکنولوژی خلاقانه مورد استفاده در این ارز دیجیتال است. برخی از معتبرترین کیف پول‌های ارز دیجیتال، مثل اتمیک ولت، لجر نانو اس، و کوینومی از کومودو و توکن‌های آن پشتیبانی می‌کنند.

ارتباط با پشتیبانی
ارتباط مستقیم با کارشناسان حسینی فایننس شما هم به سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی و کسب سود از اون‌ها فکر می‌کنید اما نمی‌دونید چطور باید شروع کنید؟

برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان از کارشناسان ما، اطلاعات خواسته شده رو تکمیل فرمایید.

حالت دوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا