اشتباهات کشنده در معامله‌گری
آموزش بلاک چین

آشنایی با کاربردهای بلاک چین در زمینه‌های مختلف

فناوری بلاک چین یکی از جذاب‌ترین اختراعات انسان است و به‌نوعی به‌عنوان اینترنت جدید شناخته می‌شود. در این مقاله تصمیم داریم درباره‌ کاربردهای بلاک چین صحبت کنیم، اما خالی از لطف نیست که در ابتدا به خود بلاک چین و چگونگی ایجاد آن گذری کوتاه داشته باشیم.

بیشتر مردم فکر می‌کنند که بلاک چین با آمدن بیت کوین به وجود آمده ‌است. اما انسان‌ها از سال‌ها قبل به دنبال ساخت تکنولوژی‌های پیشرفته‌تری برای ذخیره و پردازش داده‌ها بوده‌اند. پایگاه‌های داده، یکی از مهم‌ترین بخش‌های فناوری امروز هستند و بلاک چین در حقیقت پایگاه داده‌ای بیش نیست.

تفاوت مهمی که بلاک چین ایجاد کرده و قابلیتی که ارائه می‌دهد، نحوه‌ نوشته‌ شدن اطلاعات در پایگاه داده است؛ این مسئله بلاک چین را ارزشمند کرده و باعث شده که کد پروژه‌ بیت کوین روی بستر آن نوشته شود.

بلاک چین چیست؟

«بلاک چین‌ها» (Blockchain) نوعی سیستم ذخیره‌ اطلاعات هستند که عملیات پردازش، تایید و نوشتن اطلاعات در آن‌ها توسط اعضای خود شبکه انجام می‌شود و جایی مثل دفتر مرکزی با سرورهای اختصاصی برای این کار وجود ندارد و بعد از ثبت اطلاعات،‌ به‌هیچ‌وجه نمی‌توان آن‌ها را دستکاری کرد. این یعنی «غیرمتمرکز بودن» و تمام ماجرا همین است.

درست است که بلاک چین بیشتر با ارزهای دیجیتال شناخته می‌شود، ولی دنیای کاربردهای بلاک چین به گستردگی دنیای اینترنت است و تا هر آنجا که نبوغ انسان می‌رود، بلاک چین هم توانایی حضور دارد.

اشتباهات کشنده در معامله‌گری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا