آموزش بلاک چینآموزش صرافی

بایننس اسمارت چین یا زنجیره هوشمند بایننس (BSC) چیست؟

زنجیره‌ی هوشمند بایننس که بسیار محبوبیت دارد، این روزها فعالیت خود را گسترش داده است. در این زنجیره مبادله‌ توکن‌ها، ایجادNFTها و دیگر گزینه‌ها انجام می‌پذیرد که دلیل محبوبیت زیاد این زنجیره نیز همین موضوع است. در واقع می‌توان گفت که نه‌تنها می‌توان سود کسب کرد، بلکه می‌توان به تفریح نیز پرداخت.

شاید سوالی که برای کاربران پیش بیاید این باشد که برای کار با زنجیره‌ هوشمند بایننس باید از کجا شروع کرد؟‌ این مقاله راهنمایی است که به شما کاربران کمک می‌کند پس از مطالعه‌ آن به‌راحتی به دنیای زنجیره‌ هوشمند بایننس وارد شوید. پس در ابتدا بیایید ببینیم بایننس اسمارت چین چیست و چه تفاوتی با بایننس چین دارد.

زنجیره هوشمند بایننس چیست؟

«زنجیره هوشمند بایننس» (Binance smart chain) یا اسمارت چینِ بایننس یک بستر بلاک چین است که امکان ایجاد «قراردادهای هوشمند» (Smart Contract) و «برنامه‌های غیرمتمرکز» (Dapps) را به کاربران می‌دهد.

برای آنکه بتوانید بیشتر با بایننس اسمارت چین و نحوه‌ کار آن آشنا شوید، نیاز است که در ابتدا به بایننس چین بپردازیم تا در نهایت بتوانیم تفاوت این دو با یکدیگر و علت به وجود آمدن زنجیره هوشمند بایننس را ببینید.

«بایننس چین» (Binance) یک پروژه بلاک چینی است که در آوریل ۲۰۱۹ توسط صرافی بایننس عرضه شد. توکن بومی این بلاک چین، بایننس کوین یا BNB نام دارد. صرافی غیر متمرکز بایننس یا Binance DEX نیز روی همین بلاک چین کار می‌کند و تا به امروز، به عنوان پراستفاده‌ترین اپلیکیشن غیرمتمرکز شناخته می‌شود که به کاربران امکان تبدیل و مبادله‌ ارزهای خود را می‌دهد.

به علت محدودیت‌هایی که در بلاک چین بایننس وجود داشت، این سیستم انعطاف بالایی از خود نشان نمی‌داد و وارد کردن قراردادهای هوشمند به این سیستم، که تنها به هدف انجام سریع معاملات شکل گرفته بود، سیستم را مختل می‌کرد. همچنین مقیاس‌پذیری که یکی از چالش‌های ساخت هر بلاک چین بود نیز در اینجا باعث شد که این سیستم برای اهداف بعدی کارآمد نباشد. اینجا بود که زنجیره‌ هوشمند بایننس شکل گرفت.

«زنجیره‌ هوشمند بایننس» (Binance smart chain) یا اسمارت چینِ بایننس، یک بلاک چین موازی با بلاک چینِ بایننس چین است، به این معنی که اگر روزی بایننس چین متوقف شود، اسمارت چین بایننس می‌تواند به فعالیت خود ادامه دهد. زنجیره‌ هوشمند بایننس امکان ایجاد قراردادهای هوشمند و برنامه‌های Dapps را به کاربران می‌دهد (در صورتی که این امکان در بایننس چین وجود نداشت).

زنجیره هوشمند بایننس همچنین با «ماشین مجازی اتریوم» (Ethereum virtual machin) سازگار است. سازگاری با ماشین مجازی اتریوم، باعث می‌شود که بایننس اسمارت چین، بتواند از ابزار وسیع و اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز اتریوم نیز استفاده کند. بنابراین توسعه‌دهندگان می‌توانند اپلیکیشن‌های خود را از اتریوم به این بستر منتقل کنند.

اگرچه بایننس چین و بایننس اسمارت چین در ظاهر مشابه به نظر می‌رسند ولی در عمل متفاوت هستند. حال که با زنجیره هوشمند بایننس آشنا شده‌اید بهتر است که به نحوه‌ کار با آن بپردازیم. در ادامه مواردی که برای ورود به دنیای بایننس اسمارت چین باید اجرا کنید را معرفی خواهیم کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا