اشتباهات کشنده در معامله‌گری
آموزش بیت کوینآموزش صرافی

معرفی بهترین صرافی‌ های ارز دیجیتال بیت کوین

یکی از ملزومات قدم گذاشتن در بازار کریپتوکارنسی‌ها، شناخت معتبرترین و بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال داخلی و خارجی است. از طرفی یک صرافی ارز دیجیتال به شما کمک خواهد کرد که ارز دیجیتال مدنظر خود را به دیگر ارزهای دیجیتال و گهگاه ارزهای رایج یا به ریال (در صرافی‌های داخلی) تبدیل کنید.

در این ‌بین صرافی‌های بیت کوین از اهمیت بالاتری برخوردار هستند، چرا که این ارز دیجیتال دارای بالاترین حجم مبادلات روزانه در میان تمامی ارزهای دیجیتال است. جدا از این، فرایند خرید بیت کوین به‌خودی‌خود پیچیدگی‌های زیادی دارد و از این ‌جهت انتخاب یک صرافی ارز دیجیتال مناسب برای خرید بیت کوین، اهمیت فراوانی دارد.

به‌طورکلی شما به‌وسیله‌ صرافی‌های ارز دیجیتال می‌توانید کارهایی همچون خرید ارز دیجیتال، فروش ارز دیجیتال و تبدیل رمز ارزها به یکدیگر را انجام دهید. ازاین‌رو اگر به دنبال یافتن بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال برای خریدوفروش بیت کوین یا به‌طور خلاصه بهترین صرافی بیت کوین هستید، این مطلب مناسب شما نگارش شده است.

در این مطلب ما قصد داریم تا ضمن معرفی کلیاتی در مورد یک صرافی بیت کوین، ضمن اشاره به انواع صرافی ارزهای دیجیتال و خصوصیات یک صرافی ارز دیجیتال ایمن، به معرفی و بررسی بهترین صرافی‌ های بیت کوین بپردازیم. پس با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

اما برای شروع بگذارید ببینیم منظور از صرافی بیت کوین چیست؟

صرافی بیت کوین

به‌صورت کلی یک صرافی بیت کوین را می‌توان ابزاری جهت خریدوفروش رمز ارز بیت کوین و تبدیل آن به دیگر ارزهای دیجیتال در نظر گرفت، ازاین‌رو باید در انتخاب صرافی بیت کوین، معیارهای گوناگونی را مدنظر قرار داد که ازجمله این معیارها می‌توانیم به استفاده از تکنولوژی‌های به‌روز در صرافی، معتبر بودن، نظر مثبت کاربرانی که قبلا از آن استفاده کرده‌اند، پشتیبانی از ارزهای دیجیتال گوناگون، پشتیبانی از ارزهای فیات، رابط کاربری ساده و… اشاره‌ کنیم.

در حقیقت یک صرافی بیت کوین نباید تنها به دنبال سود خود باشد و باید بتواند نیازهای کاربران را برطرف کرده و ضمن جلب رضایت‌شان، با افزایش میزان استفاده از خدمات صرافی، سود بیشتری نیز کسب کند. یکی دیگر از خدماتی که یک صرافی بیت کوین می‌تواند با ارائه‌ آن به محبوبیت و کارایی خود بیفزاید، کیف پول دیجیتال است و یک صرافی بیت کوین می‌تواند با قرار دادن کیف پول آنلاین در اختیار کاربران، نیاز آن‌ها به این مورد را نیز در داخل خود صرافی برطرف کند.

به‌طور کلی صرافی‌های ارز دیجیتال و مورد مخصوص ما در این مطلب یعنی صرافی بیت کوین، به دو شکل فعالیت‌های خود را انجام می‌دهند. این صرافی‌ها یا به شکل مستقیم اقدام به فروش بیت کوین می‌کنند و در ازای بیت کوین فروخته‌شده‌ی خود ارزهای دیجیتال دیگر یا ارزهای فیات دریافت می‌کنند و یا نقش یک واسطه را میان شما به‌عنوان خریدار و شخصی دیگر به‌عنوان فروشنده ایفا می‌کنند.

در حالت نخست، قیمت بیت کوین به‌صورت مستقیماً به‌وسیله‌ی خود صرافی بیت کوین تعیین می‌گردد که در این حالت به صرافی «کارگزار» اطلاق می‌شود، ولی در حالت دوم، قیمت بیت کوین به‌وسیله‌ فروشنده (در بازه‌ای که صرافی تعیین کرده است) تعیین می‌گردد و در این حالت به صرافی «بازار معاملاتی» گفته می‌شود.

اشتباهات کشنده در معامله‌گری

از طرفی یک صرافی بیت کوین خوب باید دارای ویژگی‌هایی مثل پشتیبانی از هر دو حالت کارگزار و بازار معاملاتی، احراز هویت فوری کاربران، سابقه‌ مطلوب و طولانی در حیطه کاری خود، تیم پشتیبانی قدرتمند، به‌روزرسانی‌های مداوم و … باشد.

حال در ادامه بپردازیم به این موضوع که اساسا یک صرافی ارز دیجیتال چه دسته‌بندی‌هایی دارد و این دسته‌بندی‌ها کدام هستند؟

اشتباهات کشنده در معامله‌گری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا