آموزش سرمایه‌گذاری و ترید

نحوه تبدیل ارزهای دیجیتال به تومان یا ریال

با توجه به محبوبیت روزافزون حوزه کریپتوکارنسی‌ها و گسترش سرمایه‌گذاری در این حوزه و خریدوفروش رمز ارزها، میزان ارزش و اعتبار رمز ارزها در میان عموم مردم افزایش پیدا کرده است. در این ‌بین کاربران با پرسش‌های بسیاری درزمینه‌های گوناگونی همچون نحوه‌ تبدیل رمز ارزها به ارزهای رایج مثل دلار، یورو و علی‌الخصوص تومان روبه‌رو می‌شوند و به دنبال پاسخی برای این پرسش مهم خود هستند.

ازاین‌رو برای آن دسته از کاربران ایرانی که به دنبال این پرسش خود و همچنین یافتن راه‌حلی جهت نحوه تبدیل ارزهای دیجیتال به تومان هستند، اقدام به نگارش این مطلب کرده‌ایم.

چرا ارزهای دیجیتال دارای ارزش هستند و به پول نقد تبدیل می‌شوند؟

رمز ارزها زمانی قابل‌استفاده هستند که ارزش مشخصی داشته باشند یا به بیانی دیگر اگر یک رمز ارز بتواند ارزش نسبی خود را در طول زمان حفظ کند، آن زمان است که ارزش مالی پیدا می‌کند. به‌صورت‌کلی یک ارز به‌خصوص باید جهت خرید کالا یا سرویس‌های گوناگون قابل‌استفاده باشد.

علل بسیار زیادی وجود دارد که چرا ارزهای ضرب‌شده در طول زمان قابل‌استفاده بودند که مهم‌ترین آن‌ها این است که از فلزات گران‌بها ساخته می‌شدند و ازاین‌رو دارای پشتوانه‌ای قدرتمند بودند. درواقع ارزهایی که به شکل سکه بودند، در طول زمان به‌سختی خراب می‌شدند و ارزش آن‌ها نیز سقوط نمی‌کرد. از طرفی در دوران مدرن، سکه‌های ضرب‌شده نیز جای خود را به اسکناس‌ها دادند و در مرحله بعد نیز پای پول‌های الکترونیک و روش‌های متفاوت پرداخت به میان آمد.

رمز ارزها درست مثل ارزهای رایج کشورها، برای داشتن ارزش باید یک سری صلاحیت‌ها در زمینه‌های کمیابی، تقسیم‌پذیری، کاربردی بودن و قابل‌انتقال بودن داشته باشند. یکی از کلیدی‌ترین این فاکتورها، میزان عرضه‌ آن رمز ارز است. اگر عرضه‌ یک رمز ارز بسیار بالا باشد، باعث می‌شود تا قیمت آن بالا برود و از آن‌طرف، عرضه‌ کم آن نیز باعث بروز مشکلاتی دیگر خواهد شد.

همچنین رمز ارزهای موفق به واحدهای کوچک‌تر نیز قابل‌تقسیم هستند. درواقع در راستای اینکه یک رمز ارز در میان عموم مردم موردقبول واقع شود، نیاز دارد که برای قابل‌مبادله بودن در برابر کالاها به بخش‌های کوچک‌تری تقسیم شود. علاوه بر این، یک رمز ارز باید جهت تاثیرگذاری و موثر بودن، کاربردی باشد. در حقیقت افراد استفاده‌کننده از هر رمز ارزی باید این امکان را داشته باشند که به‌راحتی درازای دریافت خدمات و کالاها از آن استفاده کنند. ضمنا هر رمز ارزی را باید بتوان به اشخاص دیگر نیز انتقال داد و اگر این‌چنین نباشد، آن رمز ارز ارزش به‌خصوصی ندارد.

در حقیقت علت اینکه چرا رمز ارزها ارزشمند و قابل تبدیل‌شدن به پول هستند این است که مردم حاضرند بابت آن‌ها پول بپردازند. ارزهای دیجیتال دارای ویژگی‌هایی هستند که باعث می‌شود تا مردم آن‌ها را کاربردی بدانند یا برخی آن را به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری ایمن در نظر بگیرند. از طرفی برخی دیگر نیز جهت نقل‌وانتقال پول در میان مرزها از رمز ارزها استفاده می‌کنند و همین خصوصیات باعث می‌شود تا بتوان رمز ارزها را دارای ارزش قلمداد و به پول تبدیل کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا