اشتباهات کشنده در معامله‌گری
آموزش بلاک چینآموزش کیف پول

آشنایی با کیف پول بلاک چین (Blockchain.com)

«کیف پول بلاک‌ چین» (Blockchain.com) یک کیف پول ارز دیجیتال برای نگهداری و مدیریت بیت کوین و اتر است. این کیف پول توسط شرکت بلاک ‌چین عرضه شده که دفتر مرکزی آن در لوکزامبورگ واقع شده است. این کیف پول به کاربران اجازه می‌دهد، ارز دیجیتال به کاربران دیگر منتقل کنند و همچنین این ارزها را به پول محلی کاربر برگردانند. در ادامه‌ این مطلب نگاه دقیق‌تری به این کیف پول، روش کار آن، و پوشش امنیتی آن خواهیم داشت.

روش کار کیف پول بلاک‌ چین

کیف پول‌های ارز دیجیتال به افراد امکان می‌دهد ارزهای دیجیتال را نگهداری و مدیریت کنند. با کیف پول بلاک چین، کاربران می‌توانند موجودی خود را به‌صورت دو ارز دیجیتال مدیریت کنند: بیت کوین و اتر.

ساختن کیف پول در بلاک چین رایگان است و فرایند ثبت نام نیز به‌صورت آنلاین انجام می‌شود. افراد با ارائه‌ یک آدرس ایمیل و کلمه عبور برای مدیریت حساب، می‌توانند حساب ایجاد کنند و سیستم برای آن‌ها یک ایمیل خودکار می‌فرستد تا حساب خود را تایید کنند.

همین که کیف پول ایجاد شد، یک «شناسه کیف پول» (Wallet ID) به کاربر عرضه می‌شود که درست مثل یک حساب بانکی، یک شماره‌ منحصر به فرد است. دارندگان کیف پول با ورود به وب‌سایت بلاک چین، یا با دانلود و دسترسی به یک اپلیکیشن موبایل، می‌توانند به کیف پول خود دسترسی پیدا کنند.

رابط کاربری کیف پول بلاک چین موجودی فعلی کیف پول، هم برای بیت کوین و هم توکن‌های اتر را به همراه تازه‌ترین تراکنش‌های کاربر نمایش می‌دهد. کاربر همچنین می‌تواند روی مانده ارز دیجیتال خود کلیک کند که ارزش موجودی ارزهای دیجیتال را به پول رسمی یا محلی به او نشان می‌دهد.

فرایند پرداخت در کیف پول بلاک چین

روش کار به این صورت است که کاربر یک درخواست به یک کاربر دیگر برای مقدار مشخصی بیت کوین یا اتر می‌فرستد و سیستم یک آدرس منحصر به فرد ایجاد می‌کند که می‌تواند برای یک شخص ثالث ارسال شده یا به‌صورت «کدِ کیو‌آر» (QR code) در بیاید. در این کد اطلاعات مالی به نحوی ذخیره می‌شود که برای دستگاه‌های دیجیتال قابل خواندن است.

هر بار که کاربر درخواست بدهد یک آدرس منحصربه‌فرد ایجاد می‌شود. کاربران با گرفتن همین آدرس منحصربه‌فرد از دیگران، می‌توانند بیت کوین یا اتر ارسال کنند. فرایند ارسال و دریافت شبیه انتقال پول از طریق «پی‌پال» (PayPal) است، فقط در آن از ارز دیجیتال استفاده می‌شود.

کاربران کیف پول بلاک چین، همچنین می‌توانند بیت کوین و اتر را به هم تبدیل کنند. برای این کار به کاربران عددی پیش نمایش داده شده که مشخص می‌کند با توجه به نرخ تبادل فعلی چقدر ارز دیجیتال دریافت می‌کنند و البته این نرخ‌ها بر اساس زمان کامل شدن تراکنش مشخص می‌شود.

صرافی‌ها در این کیف پول‌ها در لحظه نشان داده نمی‌شوند، چرا که وارد کردن تراکنش‌ها در بلاک چین هر ارز دیجیتال زمان‌بر است. کاربران همچنین می‌توانند از طریق رابط کاربری، بیت کوین خریداری کنند و این خدمات توسط صرافی‌های قدرتمندی مثل «کوینیفای» (Coinify) یا «اس‌اف‌او‌ایکس» (SFOX) مشارکت می‌شود.

اشتباهات کشنده در معامله‌گری

نرخ‌های تبادل در این کیف پول برای یک مدت محدود گارانتی می‌شوند. برای انجام خرید، کاربر یا باید از طریق حساب بانکی به حساب خود پول منتقل کند یا بتواند از یک کارت اعتباری یا پیش‌پرداخت بین‌المللی استفاده کند.

اشتباهات کشنده در معامله‌گری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا