آموزش آلت کوین هاآموزش بلاک چین

شبکه Omisego چیست؟ آشنایی با ارز دیجیتال OMG

پروژه‌ OmiseGo که توکن اختصاصی آن به‌اختصار با OMG نمایش داده می‌شود، با شعار Unbank The Bank روانه‌ بازار رمزارزها شده است. درواقع شعار این فناوری به این معنی است که مردم بدون حساب‌های بانکی خود نیز قادر خواهند بود تا تراکنش‌های مالی و امور بانکی روزمره‌‌شان را انجام دهند.

این پروژه که برگرفته‌شده از درگاه پرداخت آنلاین Omise است، در کشورهای ژاپن، اندونزی، تایلند و سنگاپور فعالیت دارد. درواقع بازار اومیسگو کشورهای آسیای جنوبی است، ولی توسعه‌دهندگان آن برنامه‌هایی را جهت توسعه‌ جهانی اومیسگو در نظر دارند. در این مطلب قصد داریم تا به‌صورت کامل پروژه‌ جذاب اومیسگو را مورد بررسی قرار دهیم.

اومیسگو چیست؟

امیسگو یک سیستم بلاک چین غیرمتمرکز است که بر روی شبکه‌ اتریوم ساخته شده است. امیسگو اجازه‌ انتقال ارزش بین شبکه‌های بلاک چین را می‌دهد و به شبکه‌های پرداخت کمک می‌کند تا سیستم مالی شفاف‌تری ایجاد کنند. رمز ارز این شبکه OMG است.

پروژه‌ «اومیسِگو» (OmiseGo) یا OMG با این امید که بتواند راه‌حلی برای مشکلات مالی در میان هماهنگی سیستم‌های پرداخت باشد به روی کار آمده است. در حقیقت رمز ارز OMG پروژه‌ای غیرمتمرکز است که شبکه‌ آن بر اساس الگوریتم اجماع PoS یا گواه اثبات سهام کار می‌کند. درواقع این فناوری بر اساس شبکه‌ بلاک چین اتریوم فعالیت می‌کند و به شبکه‌های پرداخت کمک می‌کند تا سیستم مالی شفاف‌تری را ایجاد کنند.

از طرفی همان‌گونه که اطلاع دارید، پروژه‌هایی که بر اساس الگوریتم اجماع PoS هستند قابلیت استخراج ندارند، چرا که جهت تایید تراکنش‌های خود از ماینرها استفاده نمی‌کنند و این «اعتبارسنج»‌های (Validator) شبکه هستند که وظیفه‌ تایید تراکنش‌ها و افزودن آن‌ها را به شبکه‌ بلاک چین بر عهده دارند.

از طرفی پروژه‌ اومیسگو، امکان ساخت کیف پول‌های دیجیتال را بر روی بلاک چین به کاربران خود می‌دهد. به بیانی دیگر OmiseGo یک کیت توسعه نرم‌افزار SDK است که قابلیت ساخت کیف پول دیجیتال را بر روی بلاک چین امکان‌پذیر می‌سازد.

کیف پول دیجیتال «وایت لیبل» (White-Label) یکی از کیف پول‌های دیجیتالی است که SDK در سال ۲۰۱۸ آن را منتشر کرد. این ولت دیجیتال به دیگر توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا مجموعه‌ای از راه‌حل‌های پرداخت را که به‌راحتی بر روی این کیف پول قابل پیاده‌سازی هستند، در اختیار کاربران خود قرار دهند. همچنین این کیف پول به کاربران خود امکان انجام تراکنش‌های مربوط به رمز ارزها، ارزهای فیات، کارت‌های هدیه، پرداخت‌های اعتباری و… را نیز می‌دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا