اشتباهات کشنده در معامله‌گری
آموزش تحلیل تکنیکال

۷ مورد از خطرناک‌ترین اشتباهات در تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی جزو مهم‌ترین پایه‌های بازارهای مالی بخصوص ارزهای دیجیتال هستند. «تحلیل تکنیکال» (Technical analysis) یکی از روش‌های پرکاربرد برای تحلیل بازارهای مالی است. در واقع منظور از تحلیل تکنیکال، تحلیلی برای پیش‌بینی قیمت‌ها در آینده بر اساس قیمت‌های گذشته و حجم بازار است.

تحلیل تکنیکال را می‌توان در هر بازار مالی اعم از سهام‌، فارکس‌، طلا یا ارزهای دیجیتال اعمال کرد. در این مقاله سعی داریم اشتباهات رایجی را که ممکن است در تحلیل‌ تکنیکال رخ دهد، برای کاربران و علاقه‌مندان، به تفصیل شرح دهیم تا بتوانند در آینده سودهای بیشتری کسب کنند.

۷ اشتباه رایج در تحلیل تکنیکال

در ابتدای کار باید به این موضوع که تحلیل تکنیکال سخت است اشاره نماییم. اگر کمی با معامله‌ در بازار ارزهای دیجیتال سروکار داشته باشید، می‌دانید که اشتباه کردن، بخشی از معامله‌گری است. درواقع‌، جلوگیری از ضرر و زیان برای معامله‌گران غیرممکن بوده و حتی معامله‌گران حاذق نیز دچار اشتباه می‌شوند.

اگر می‌خواهید معامله‌گر موفقی شوید‌، این همان کاری است که باید انجام دهید! اگر این ویژگی‌ها را پیدا کنید‌، می‌توانید ریسک معامله را مدیریت و اشتباهات خود را تجزیه و تحلیل کنید و با نقاط قوت خود به معامله‌های سودآور ادامه بدهید تا بتوانید مرتبا پیشرفت کنید. بکوشید آرام‌ترین فردی باشید که می‌شناسید؛ مخصوصا وقتی اوضاع ناخوشایند به نظر می‌رسد.

در‌حالی‌که درک مفاهیم اساسی تحلیل تکنیکال نسبتا آسان است‌، اما تسلط بر آن کمی دشوار خواهد بود. وقتی مهارت جدیدی یاد می‌گیرید‌، طبیعی است که در آن اشتباهات زیادی انجام دهید.

این امر، می‌تواند به ویژه در مورد تجارت یا سرمایه‌گذاری مضر باشد. اگر مراقب نباشید و از اشتباهات خود درس نگیرید‌، خطر از دست رفتن قسمت قابل توجهی از سرمایه‌، شما را تهدید می‌کند. درس گرفتن از اشتباهات عالی است‌، اما پرهیز از آن‌ها بهتر هم هست.

با این اوصاف‌، اشتباهات پیش‌پا‌افتاده‌ای وجود دارد که تقریبا هر معامله‌گر مبتدی‌ای هنگام شروع معامله مرتکب آن می‌شود. بهترین معامله‌گران همیشه با ذهن باز‌، منطقی و آرام باقی می‌مانند. آن‌ها برنامه‌ ترید خود را درک می‌کنند و به‌راحتی به خواندن آن‌چه بازار به آن‌ها می‌گوید، ادامه می‌دهند.

حال ببینیم که رایج‌ترین اشتباهاتی که مبتدیان هنگام تجارت با تحلیل تکنیکال انجام می‌دهند، چه هستند؟

اشتباهات کشنده در معامله‌گری
اشتباهات کشنده در معامله‌گری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا