video
15 روش که از طریق آن بیت کوین خود را از دست می دهید!

شرکت تحقیقاتی Chainanalysis تخمین زد که ۲۰ درصد تمام بیت کوین ها برای همیشه از بین رفته اند. در حال حاضر حدود ۳.۸ میلیون بیت کوین را دیگر نمی‌توان بازیابی کرد. بسیاری نمی دانند از چه طرقی بیت کوین یا دیگر ارزهای دیجیتال آنها از دست می روند پس در این مقاله، به تمام احتمالاتی که می‌توان کوین را از دست داد اشاره می کنیم.

ادامه مطلب
video
آیا تراکنش های بیت کوین ناشناس و غیر قابل ردیابی می باشند!؟

از زمان پیدایش بیت کوین اولین ارز دیجیتال جهان حدود ده سال می گذرد و این ارز دیجیتال از آن زمان تا به حال به طور گسترده ای مورد پذیرش قرار گرفته است. متاسفانه بیت کوین بر روی یک بلاک چین عمومی عملکرد دارد و این سبب می شود که هر فردی با در دست داشتن ابزار های مناسب، شانس پیدا کردن اطلاعات در مورد تراکنش های بیت کوینی را داشته باشد. در این مقاله به این موضوع پرداخته می شود که آیا تراکنش های بیت کوین واقعا ناشناس و غیرقابل ردیابی هستند.

ادامه مطلب
video
بلاک چین؛ کلمه ای که مانند اینترنت بخشی از زندگیتان می شود!

تغییر و توانایی وفق پذیری با تغییر همواره در مرکز تکامل بشر قرار داشته است. تقریبا عوامل نامحدودی وجود دارند که تعیین کننده تغییر در جهان مدرن ما هستند. خواه بپذیریم و یا نه، فناوری یک عنصر کلیدی در دسترسی به این تغییر می باشد. امروزه مفاهیمی مانند هوش مصنوعی و اینترنت اشیا از جمله چیز هایی هستند که مردم زیاد در مورد آنها صحبت می کنند. علاوه بر این، هر فرد در دور و بر خود حداقل یک ابزار دارد که از یکی از این فناوری ها استفاده می کند، حتی اگر از هر دوی آنها هم استفاده نکند. در چند سال گذشته، دو فناوری پیشگام ظاهر شدند که توجه عموم را تا حدود زیادی به خود جلب کردند. این دو فناوری نوین ارزهای دیجیتال و بلاک چین بودند. بعضی ادعا می کنند که ارز های دیجیتال مخصوصا بیت کوین مهمترین اختراع قرن هستند. با این حال اگر ارز های دیجیتال به طور سحر آمیزی در آینده موفق شوند، چیزی بنام بلاک چین در پشت آنها باقی خواهد ماند. بلاک چین چنان فناوری شگفت انگیزی است که فعالانه در حال تغییر مدل های کسب و کار سنتی ما است و این فناوری در حوزه های زیادی تاثیر گذار بوده که بسیاری از ما هنوز از آن بی خبریم.

ادامه مطلب
video
بیت کوین چیست؟

بیت کوین اساساً نوعی پول مجازی است که در بستر اینترنت و البته به واسطه علاقه بسیاری از افراد به استفاده از شکل های جدیدی از پول های مبادله ای مجازی به وجود آمده است. بیت کوین شباهت های زیادی با سایر پول ها دارد، ولی پذیرفته شدن بیشتر و بیشتر این پول توسط تجار، خرده فروش ها و مردم عادی به عنوان راهی برای دریافت و پرداخت راحت پول در فضای مجازی است. امروز در بعضی از کشورها شما می توانید با بیت کوین غذا بخرید و یا حتی خرید روزانه خود را از سوپر مارکت ها انجام دهید. با این حال مقایسه بیت کوین با پول های سنتی کشورهای مختلف مقدور نیست. بر خلاف دلار، پوند و یا یورو.

ادامه مطلب
video
چگونه امنیت بیت کوین های خود را تضمین کنیم؟

یک قانون ساده: اگر شما کلید خصوصی خودتون رو کنترل می کنید، شما مالک بیت کوین هاتون هستید. اگر کلید هاتون رو خودتون کنترل نمی کنید بیت کوین ها مال شما نیست.

ادامه مطلب
video
کرونا و قیمت بیت کوین؛ ۶۵ درصد ماینینگ دنیا در خطر ویروس!

ویروس ناشناخته‌ای به نام «کرونا» در چین شیوع پیدا کرده و تاکنون جان ۵۶ نفر را گرفته است. برای جلوگیری از شیوع ویروس، دست‌کم ۱۳ شهر بزرگ چین در قرنطینه کامل هستند که مجموع جمعیت آن‌ها به حدود ۶۰ میلیون نفر می‌رسد. تأثیر این پدیده بر بازارهای مالی و به‌خصوص بیت کوین چه می‌تواند باشد؟

ادامه مطلب