🎁 عضویت رایگان در کانال سیگنال فارکس

کلیک کنید
سیگنال فارکس
آموزش دیفایآموزش سرمایه‌گذاری و ترید

معرفی بهترین توکن‌های دیفای (DeFi)

سال‌های گذشته میلادی را می‌توان سال ظهور «امور مالی غیرمتمرکز» یا دیفای (DeFi) نام‌گذاری کرد. در حقیقت در این سال‌ها، شاهد ظهور و سقوط پروژه‌های مختلفی از دیفای بودیم. مثلا یکی از همین پروژه‌ها پلتفرم «یام» (Yam) بود که بیش از چهارصد میلیون دلار در آن سپرده‌گذاری شده بود و به دنبال بروز یک اشکال در کدهای پایه‌ای این پلتفرم، ارزش بازار توکن آن تنها در عرض کمتر از یک ساعت نزدیک به شصت میلیون دلار افت داشت و به صفر رسید.

از طرفی دیفای موفق شده تا مجموعه‌ای گسترده از توکن‌هایی با میزان تقاضای بالا را در حوزه‌ رمز ارزها ایجاد کند و بدون شک این پروژه‌ها را می‌توان محرک اصلی بازار رمز ارزها در سال گذشته قلمداد کرد. ازاین‌رو در این مطلب قصد داریم تا به معرفی بهترین توکن‌های دیفای بپردازیم.

بهترین توکن های دیفای

اساسا توکن‌های دیفای، به توکن‌هایی اطلاق می‌گردد که در فضای «امورمالی غیرمتمرکز» (Decentralized Finance) یا Defi کاربرد دارند و از آن‌ها اغلب جهت پروژه‌های اعطای وام و پاداش در «ییلد فارمینگ» (Yield Farming) (استخراج نقدینگی در فضای دیفای) استفاده می‌شود. البته که از دیگر موارد مهم استفاده از توکن‌های دیفای می‌توانیم به نقش حاکمیتی آن‌ها در پروژه‌های خود اشاره کنیم و این بدین معنا است که افرادی که مالک این توکن‌ها هستند، دارای حق رای در تصمیم‌گیری‌های پروژه‌ مربوطه خواهند بود.

حال ببینیم که بهترین توکن های دیفای در حال حاضر کدام‌ها هستند و به معرفی و بررسی اجمالی هرکدام از آن‌ها بپردازیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا